Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: MARA, COIN, RIOT, TTGT, GFS

January 11, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: MARA, COIN, RIOT, TTGT, GFS

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Kripto para hisseleri, spot Bitcoin ETF başvurularının onaylanmasının ardından Bitcoin’deki yükselişten destek alarak yükseldi. Coinbase (COIN) 5%, MicroStrategy (MSTR) 3%, Riot Platforms (RIOT) 4%, Cleanspark CLSK) ve Marathon Digital (MARA) 7%, Bitfarms (BITF) 7%, HIVE Digital (HIVE) 8%, Terawulf (WULF) 9%, Bit Digital (BTBT) 7%, Canaan (CAN) 14% ve Bitcoin Depot (BTM) 32% yükseldi. 

⬆️ TechTarget (TTGT) portföyünü genişletmek ve gelir akışlarını çeşitlendirmek amacıyla Londra merkezli etkinlik organizatörü Informa’nın dijital segmentleriyle birleşme konusunda anlaştığını duyurdu ve 17%’nin üzerinde yükseldi.

⬆️ GlobalFoundries (GFS) hisseleri, çip üreticisinin Singapur’daki fabrikası için Keppel ile 150 megavatlık bir yenilenebilir enerji tedarik anlaşması imzaladığını duyurmasının ardından 4%’e yakın yükseldi. 

⬆️ Sony (SONY) CES teknoloji fuarında Honda işbirliği ile geliştirdiği konsept elektrikli aracını tanıtmasının ardından dünkü yükselişini sürdürdü ve 3%’e yakın değer kazandı. 

⬇️ WPP (WPP) hisseleri, Londra merkezli reklam şirketinin Kantar’daki 40%’lık hisse pozisyonunu sonlandıracağı iddialarının ardından 3% geriledi. 

⬇️ Richardson Electroics (RELL), mali ikinci çeyrekte hisse başına 0,13 dolar zarar açıkladığı bilançosunun ardından 9%’un üzerinde düştü. 

Günün Öne Çıkanları: MARA, COIN, RIOT, TTGT, GFS

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView