Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: LUV, CRWD, GME, KKR, GDDY, DO

June 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: LUV, CRWD, GME, KKR, GDDY, DO

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ KKR (KKR), CrowdStrike (CRWD) ve GoDaddy (GDDY) hisseleri, 24 Haziran’dan itibaren S&P 500’de listelenecekleri haberlerinin ardından sırasıyla 8%, 5% ve 3% ralli yaptı. Bu şirketler, endekste Robert Half (RHI), Comerica (CMA) ve Illumina’nın (ILMN) yerini alacak. Robert Half ve Comerica S&P SmallCap 600 endeksine, Illumina da S&P MidCap 400 endeksine katılacak.

⬆️ Southwest Airlines (LUV) hisseleri, aktivist yatırımcı Elliott Investment Management’ın şirkette 2 milyar dolarlık pozisyon aldığı haberlerinin ardından 8% değer kazandı. The Wall Street Journal’ın haberinde Elliott’un Southwest’in en büyük yatırımcılarından biri olduğu ve havayolu şirketinin yönetim ekibiyle ilişki kurmayı planladığı belirtildi.

⬇️ Diamond Offshore Drilling (DO), açık deniz sondaj şirketi Noble’ın (NE) şirketi nakit ve hisse senedi anlaşmasıyla satın alarak 41 kuleden oluşan bir filo oluşturmayı planladığını açıklamasının ardından 7%‘nin üzerinde yükseldi. Söz konusu satın alma işlemi tamamlandığında Diamond hissedarları Noble’ın tedavüldeki hisselerinin yaklaşık 14,5%’ine sahip olacak.

⬆️ GameStop (GME) hisseleri, geçtiğimiz hafta RoaringKitty rumuzlu Keith Gill’in YouTube canlı yayınının yatırımcıları harekete geçirmede başarısız olmasının ardından 40% dip yaptıktan sonra bugün 7% yükseldi. Şirket ayrıca cuma günü açıkladığı bilançosunda 75 milyon hisse satacağını açıkladı. 

Günün Öne Çıkanları: LUV, CRWD, GME, KKR, GDDY, DO

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView