Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: LU, GES, AVGO, ALAB, CLVT, FIVE, LI 

Mart 21, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: LU, GES, AVGO, ALAB, CLVT, FIVE, LI 

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Lufax Holding (LU) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrekte hayal kırıklığına uğratan bilançosuna rağmen yeni temettü açıklamasından destek alarak 24% ralli yaptı. Çinli finans teknolojileri şirketinin gelirleri ve kârı yıllık bazda düşüş kaydederken, şirket yönetim kurulunun 1,21 dolarlık bir özel temettü onayladığını duyurdu.

⬆️ Guess? (GES) ocak ayında sona eren çeyrek dönemde beklentileri aşan güçlü sonuçlar açıkladı. ABD’li giyim şirketi, bu dönemde gelirlerinin 9% artışla 891,05 milyon dolara yükseldiğini açıkladı. Analistler, 855,54 milyon dolar gelir bekliyordu. Öte yandan şirketin 2,01 dolarlık düzeltilmiş hisse başına kârı da 1,56 dolarlık konsensüsün üzerinde geldi. Hisse, 11% değer kazandı.

⬆️ Astera Labs (ALAB) halka arz için ilk satış fiyatını hisse başına 36 dolar olarak belirledikten sonra 52,56 dolar fiyatla işlem görmeye başladı. Şirket hissesi, ilk halka arz gününde 18% artışla 62,03 dolara yükseldi ve piyasa öncesi işlemlerde de yukarı yönlü ivmesini koruyarak 6% yükseldi. 

⬆️ Broadcom (AVGO) hisseleri, yarı iletken üreticisinin bir yatırımcı toplantısında yeni yapay zekâ altyapı tekliflerini duyurmasının ardından 3% yükseldi. Broadcom, büyük ölçüde yapay zekâ altyapısını güçlendirmeyi amaçlayan bir dizi teknoloji açıkladı. Şirketin yarı iletken çözümler grubu başkanı Charlie Kawwas, üretici yapay zekâ kümelerine yönelik artan talebi karşılamak için açık çözümlere dayalı ağ merkezli bir platforma duyulan ihtiyacı vurguladı. 

⬆️ Clarivate (CLVT) dikey yapay zekâ çözümleriyle yaşam bilimleri alanında faaliyet gösteren teknoloji startup’ı MotionHall’un çoğunluk hissesini satın almasının ardından 4% yükseldi. Söz konusu anlaşma, teknoloji şirketinin Clarivate Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri stratejisinin, üretici yapay zekâ ve tescilli endüstri dikey yapay zekâ çözümlerinin uygulanması yoluyla dönüştürücü zekâ sunma stratejisinin önemli bir bileşeni olarak yorumlanıyor. 

⬇️ Five Below (FIVE) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek sonuçlarının analist tahminlerini kaçırmasının ardından 13% değer kaybetti. Şirketin 3,65 dolarlık hisse başına kârı, 3,78 dolarlık konsensüsün altında kaldı. İndirimli perakendecisinin gelirleri ise 1,35 milyar dolarlık tahminlerin hafif altında, 1,34 milyar dolar oldu. 

⬇️ Li Auto (LI) mali ilk çeyrek için araç teslimatı öngörüsünü düşürmesinin ardından 7% geriledi. “Siparişlerdeki beklenenden daha zayıf görünüm” sebebiyle Çinli elektrikli araç üreticisi, bu dönemde 76 bin ile 78 bin aralığında araç teslim etmeyi bekliyor. Bu aralık, önceki 100 bin ile 103 bin araçlık beklentinin oldukça altında kaldı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti