Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: LI, TEVA, ALVO, FRPT, LUNR, AA, PDD

Şubat 26, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: LI, TEVA, ALVO, FRPT, LUNR, AA, PDD

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Li Auto (LI) hisseleri, Çinli elektrikli araç üreticisinin analist beklentilerini aşan güçlü bilançosunun ardından 12% yükseldi. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde şirket, gelirlerini yıllık bazda 136,4% artırarak 5,88 milyar dolara taşıdığını açıkladı. Bu dönemde 131 bin 805 adet araç teslim ederek yeni bir kilometre taşına ulaşan şirketin teslimatları yıllık bazda 184,6% artış kaydetti.

⬆️ Teva Pharmaceuticals (TEVA) ve Alvotech (ALVO), ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin geçtiğimiz hafta ikilinin Simlandi isimli eklemlerde vücut tarafından üretilen bir iltihap olarak bilinen artrit hastalığı için geliştirdiği ilacını onayladığını açıkladı. Simlandi, ABD’de AbbVie’nin popüler artrit tedavisi Humira ile değiştirilebilir olarak belirlenen ilk sitrat içermeyen, yüksek konsantrasyonlu bir enjeksiyon tedavisi. Teva ve Alvotech hisseleri, söz konusu gelişmenin ardından sırasıyla 5% ve 9% yükseldi. 

⬆️ Freshpet (FRPT) hisseleri, analistlerin beklentilerini aşan dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 7% yükseldi. Evcil hayvan ürünleri üreticisinin gelirleri bu dönemde yıllık bazda 30%’a yakın artışla 215,4 milyon dolara ulaştı. 31 Aralık’ta sona eren çeyrek dönemde 15,3 milyon dolar net kâr elde eden şirket, bir önceki yılın aynı döneminde 2,9 milyon dolar zarar açıklamıştı.

⬇️ Intuitive Machines (LUNR) hisseleri, uzay aracının başarılı bir iniş gerçekleştirmesine rağmen Ay’da devrilmesinin ardından 30%‘un üzerinde değer kaybetti. Teksas merkezli şirket, tarihi inişin ardından hisselerini neredeyse ikiye katlayarak 9,59 dolara taşımıştı ancak aracın devrilme haberinin ortaya çıkmasının ardından satış dalgası başladı.

⬇️ Alcoa (AA) hisseleri, ABD’li alüminyum üreticisinin metale yönelik uzun vadeli talebin artacağı öngörüsüyle önemli hammadde varlıklarının mülkiyetini konsolide etmek amacıyla Avustralyalı ortak girişim Alumina’yı satın almak için 2,2 milyar dolarlık bir teklifte bulunmasıyla 6% geriledi.

⬇️ PDD Holdings (PDD) hisseleri, ABD’nin perakende devinin Uygur Zorla Çalıştırmayı Önleme Yasası’nı ihlal ettiği gerekçesiyle sahibi olduğu Temu ürünlerinin ABD’ye ihracatının yasaklanacağı haberlerinin ardından 3%’ün üzerinde düştü.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti