Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: LEVI, BB, ZETA, W, GMAB, BV

Nisan 4, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: LEVI, BB, ZETA, W, GMAB, BV

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Levi Strauss (LEVI) hisseleri, giyim perakendecisinin agresif maliyet kesintilerinin de desteğiyle yıllık kâr beklentisini yükseltmesinin ardından 8% değer kazandı. Hissesi şimdiye kadar küresel işgücünü gözle görülür şekilde düşürmesinin ardından 13% yükselen şirket, 2024’te hisse başına kâr beklentisini 1,17 ile 1,27 dolar aralığına yükseltti. Analistler 1,21 dolar kâr öngörmüştü. Şirketin önceki beklentisi ise 1,15 ile 1,25 dolar aralığındaydı.

⬆️ BlackBerry (BB), sağlam siber güvenlik talebiyle mali dördüncü çeyrekte sürpriz kâr açıkladı. Bu dönemde Kanadalı şirketin 173 milyon dolarlık gelirleri 154,78 milyon dolarlık konsensüsü aşarken, 0,3 dolarlık düzeltilmiş hisse başına kârı ise 0,3 dolarlık zarar beklentisinin oldukça üzerinde geldi. Hisse, 7% yükseldi. 

⬆️ Zeta Global (ZETA), DA Davidson’dan aldığı güven oyuyla 5%’e yakın yükseldi. Analistler, şirketin istikrarlı büyüme görünümü, sağlam kurumsal müşteri ilişkileri ve iyileşen kârlılık profilini söz önüne alarak, Zeta’yı “AL” notu ve 15 dolar hedef fiyatla izlemeye başladı. 

⬆️ Wayfair (W) hisseleri, Evercore’un şirket notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltmesiyle 4% arttı. Evercore analistlerine göre maliyet kesintileri şirketin düzeltilmiş FAVÖK’üne taban oluşturduğundan hissenin risk/getirisi oldukça cazip ve bu da aşağı yönü sınırlayarak gelirleri yeniden artırma yoluna soktuğu için şirket hissesinde toparlanmaya işaret ediyor. 

⬇️ GenMab (GMAB) hisseleri, Danimarkalı biyoteknoloji şirketinin ABD’li kanser ilacı üreticisi ProfoundBio’yu 1,8 milyar dolara satın alacağı haberlerinin ardından 2% yükseldi. Jyske bank analisti Henrik Hallengreen Laustsen, satın alma işleminin Genmab hisseleri için olumlu görüldüğünü belirtti.

⬇️ BrightView (BV) hisseleri, Goldman Sachs’ın stratejik endişeler sebebiyle ticari peyzaj şirketinin notunu “SAT” seviyesine düşürmesinin ardından 4% değer kaybetti. Şirketin özellikle toplam gelirinin önemli bir bölümünü oluşturan peyzaj bakım işinde olmak üzere, şirketin yakın ve orta vadeli gelir performansına ilişkin endişelerin altını çizen banka, BV’nin hedef fiyatını da 8 dolara düşürdü. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti