Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: LEGN, MSTR, TAK, CLF, GEHC, MT

Mart 13, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: LEGN, MSTR, TAK, CLF, GEHC, MT

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Legend Biotech (LEGN) hisseleri, ilaç şirketinin güçlü dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 8% değer kazandı. Bu dönemde kanser hücrelerini belirlemek için geliştirdiği CARVYTKI tedavisinin klinik test aşamalarındaki ilerlemeler ve tedavinin ticarileştirilmesine yönelik gelişmelerle 159 milyon dolar gelir elde eden şirket, 2025 yılında tedavisini 10 bin hastaya tedarik etmeyi ve kapasitesini geliştirmeyi hedefliyor. 

⬆️ MicroStrategy (MSTR) hisseleri, Canacord Genuity’nin hissenin hedef fiyatını 975 dolardan 1.810 dolara taşımasıyla 5% yükseldi. MicroStrategy’nin 12 bin Bitcoin daha satın almasının ardından “AL” notunu koruyan Canaccord, şirketin daha fazla Bitcoin alımını finanse etmek için öz sermayeyi primli satma yönteminin hisse fiyatına katkı sağlayabileceğini düşünüyor

⬆️ Takeda Pharmaceutical (TAK) hisseleri, Japon aşı şirketinin Hindistan’da yaygın görülen dang humması hastalığının tedavisi için bir aşı sunma amacıyla hükümetle görüşmeler gerçekleştirdiği gelişmelerinin ardından 3% arttı. Şirket, Hintli aşı üreticisi Biological E. ile bir ortaklık kurarak dang aşısı Qdenga’nın üretimini artırmayı planladığını belirtti.

⬇️ GE HealthCare (GEHC) hisseleri, şirketin 13 milyon adet adi hissesini ikincil halka arza sunmasıyla 4%’e yakın değer kaybetti. Şirketin ikincil halka arzda hiçbir hisse satmayacağı ve bu işlemden gelir elde etmeyeceği belirtildi. 

⬇️ Cleveland-Cliffs (CLF) Citi’den gelen not düşürme kararının ardından 2%’nin üzerinde geriledi. Madencilik şirketinin “AL” notunu “NÖTR” seviyesine düşüren Citi analisti Alexander Hacking, şirketin FAVÖK’ünün çelik piyasasındaki güçlü görünüme kıyasla oldukça zayıf kaldığını düşünüyor.

⬇️ ArcelorMittal (MT), Apollo Global Management’ın Fransız çelik üreticisi Vallourec’teki 1,04 milyar dolarlık hissesini satın aldı. Lüksemburg merkezli çelik üreticisi, Vallourec’te yaklaşık 28,4%’lük bir payı temsil eden 65,2 milyon hisse satın aldığını açıkladı. ArcelorMittal, 2% düştü.  

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView