Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: KYMR, TEM, INTC, HLIO, BP

Günün Öne Çıkanları: KYMR, TEM, INTC, HLIO, BP
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Kymera Therapeutics (KYMR) hisseleri, Sanofi’nin Bağımsız Veri İnceleme Komitesi’nin ön KT-474 güvenlik ve etkinlik verilerini değerlendirmesinin ardından, olumlu etkinlik verilerine dayanarak inflamatuar hastalıklar için bir tedavi olan KT-474 için devam eden Faz 2 denemelerini genişletmeyi planladığı duyurusuyla 12% ralli yaptı. Söz konusu hamle, nihai denemelere doğru gelişimi hızlandırmayı amaçlıyor.

⬆️ Tempus AI (TEM) Wall Street’ten güven oyu toplamaya başladı. Morgan Stanley ve JPMorgan Tem’i “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla, Needham, TD Cowen, BofA ve Stifel de “AL” notuyla izlemeye başladı. Hisse, 4%’e yakın yükseldi. 

⬆️ Intel (INTC) hisseleri, Melius Research analistlerinin yarı iletken üreticisi için güçlü bir ikinci yarı öngörmesinin ardından dünkü yükselişini sürdürdü ve 3% değer kazandı. 

⬇️ Helios Technologies (HLIO) hidrolik ve elektrik çözümleri sunan şirketin, bazı etik ve iş kurallarını ihlal ettikleri iddiasıyla yönetim kuruluna ilişkin açıkladığı değişikliklerin ardından 9% geriledi. Şirket, CFO rolüne ek olarak Sean Bagan’ı geçici Başkan ve CEO olarak, Phillippe Lemaitre’ı da Yönetim Kurulu Başkanı olarak atadığını açıkladı. 

⬇️ BP (BP) hisseleri, petrol devinin ikinci çeyrekte 1 milyar ile 2 milyar dolar değer düşüklüğü beklentisi ve rafinaj marjlarının önemli ölçüde düşmesi nedeniyle yaptığı uyarılarla 4% düştü. Düşük rafinaj marjlarının, daralan Kuzey Amerika ağır ham petrol farkları ve artan geri dönüş faaliyetleri nedeniyle kazançları 500 milyon ile 700 milyon dolar etkilemesi bekleniyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView