Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: KGS, RUSHA, BABA, GH, UPS, SCS

December 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: KGS, RUSHA, BABA, GH, UPS, SCS

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Kodiak Gas Services (KGS), CSO Compressco’yu 854 milyon  dolara satın alacağı haberlerinin ardından %5’e yakın yükseldi. CSI Compressco satın alımı, Kodiak’a 4,3 milyon gelir getiren beygir gücüyle sektördeki en büyük sözleşmeli doğalgaz sıkıştırma filosu sağlayacak ve aynı zamanda CSI Compressco’nun işleme, gaz soğutma ve satış sonrası hizmetler işletmeleri aracılığıyla Kodiak’ın hizmet tekliflerini doğalgaz değer zincirinde genişletecek.

⬆️ Rush Enterprises (RUSHA) hisseleri, şirketin S&P Small 600 endeksinde Kimco Realty’nin (KIM) yerini alacağı gelişmesiyle 6% değer kazandı. Söz konusu değişimin 2 Ocak’tan itibaren geçerli olması bekleniyor. 

⬇️ Guardant Health (GH) hisseleri, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin şirketin kanser taraması için tasarlanan kan testinin başvurusunu geçici olarak değerlendireceği haberlerinin ardından 9% düştü. 

⬇️ Alibaba (BABA) CEO’su Eddiw Wu’nun, Trudy Dai’nin yerini alarak şirketin Taobao ve Tamll Group segmentlerinin yeni lideri olacağı gelişmesi sonrası hisse1% geriledi. 

⬇️ United Parcel Service (UPS) hisseleri, şirketin paket teslimat rakibi FedEx’in zayıf müşteri talebi nedeniyle hayal kırıklığına uğratan bilançosundan nasibini aldı ve 3,5% değer kaybetti. 

⬇️ Steelcase (SCS) hisseleri, şirketin karışık üçüncü çeyrek bilançosu ve zayıf dördüncü çeyrek öngörülerinin ardından 10% düştü. Şirket, yılın son çeyreğinde gelirlerin 765 milyon dolar ile 790 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. Bu aralık, konsensüs 789 milyon doların altında bir rakama işaret editor. 

Günün Öne Çıkanları: KGS, RUSHA, BABA, GH, UPS, SCS

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, Seeking Alpha