Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: JOBY, MNDY, SYM, NYCB, XPO

February 12, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: JOBY, MNDY, SYM, NYCB, XPO

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Joby Aviation (JOBY) hisseleri, şirketin Dubai Yol ve Ulaşım Otoritesi ile 2026 yılı başlarında ülke genelinde hava taksi hizmetleri sunmak üzere bir ortaklık anlaşması imzalamasının ardından 5%‘in üzerinde yükseldi. Şirket operasyonlarına 2025 yılında başlamayı hedefliyor. 

⬆️ Monday. com (MNDY) dördüncü çeyrek bilançosu öncesinde 4% değer kazandı. Analistler, son iki yılda konsensüs hisse başına kâr ve gelir tahminlerini aşan şirketin 197,77 milyon dolar gelir üzerinden 0,32 dolar hisse başına kâr açıklamasını bekliyor.  

⬆️ Symbotic (SYM) hisseleri, Essex Investment Management’ın üçüncü çeyrekte Symbotic pozisyonunu 82,4% arttırdığı haberlerinin ardından 3%’e yakın yükseldi. 

⬆️ New York Community Bank (NYCB) başkanının 200.000 dolardan fazla değerde hisse satın aldığı haberinin ardından 1%’in üzerinde yükseldi. 

⬇️ XPO Logistics (XPO) hisseleri, Morgan Stanley’nin şirketin notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine, hedef fiyatını da 75 dolara düşürmesinin ardından 2%’nin üzerinde değer kaybetti. 

Günün Öne Çıkanları: JOBY, MNDY, SYM, NYCB, XPO

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView