Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: JD, TSLA, GFI

December 29, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: JD, TSLA, GFI

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Çinli internet şirketi JD. com (JD), Alibaba’ya (BABA) karşı tekelci uygulamalar suçlamasıyla açtığı 1 milyar yuanlık (yaklaşık 140,68 milyon dolar) davayı kazandı. Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın hisseleri büyük ölçüde yatay seyrederken, JD 1%’in üzerinde yükseldi. 

⬆️ Tesla (TSLA) hisseleri, elektrikli araç devinin Hindistan’daki ilk fabrikasını açmaya hazırlandığı gelişmeleriyle 1%’e yakın değer kazandı.

⬆️ Gold Fields (GFI) hisseleri, dün madencinin Şili’deki Salares Norte projesi için 2024 üretim tahminini revize etmesine atfedilen 10,7%’lik bir düşüş yaşadıktan sonra bugün 4% yükseldi. 

Günün Öne Çıkanları: JD, TSLA, GFI

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, Seeking Alpha