Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: JBLU, ZI, TRIP, TM, TDC, LSCC, ANET

February 13, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: JBLU, ZI, TRIP, TM, TDC, LSCC, ANET

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ JetBlue (JBLU) hisseleri, aktivist yatırımcı Carl Icahn’ın havayolunda 9,91% pozisyon aldığı haberlerinin ardından 15%’in üzerinde yükseldi. Toplamda 204 milyon dolar değerinde 33,6 milyon JBLU hissesi alan Icahn, oldukça cazip bir yatırım fırsatı sunan şirket hisselerinin yeterince takdir edilmediğine inanıyor. 

⬆️ ZoomInfo Technologies (ZI) beklentileri aşan bilançosunun yanı sıra iyimser tahminlerinden güç alarak 21% değer kazandı. Şirket yılın ilk çeyreğinde, konsensüs 308,79 milyon doların üzerinde, 307 milyon ile 310 milyon dolar aralığında gelir elde edeceğini öngörüyor. 

⬆️ Tripadvisor (TRIP) olası anlaşmaları veya stratejik alternatifleri değerlendirmek üzere yönetim kurulu bünyesinde özel bir komite oluşturdu. Şirkete göre yalnızca bağımsız yönetim kurulu üyelerinden oluşan komite, sunulan bütün teklifleri değerlendirecek. Hisse, 11% yükseldi. 

⬆️ Toyota Motor (TM) hisseleri, şirketin geçtiğimiz haftalarda çeşitli araç güvenlik testlerini gerçekleştirmediği gerekçesiyle adı skandallara karışan Daihatsu Motor biriminin yönetim kurulu başkanının istifa edeceği açıklamasının ardından 3% yükseldi. 

⬇️ Teradata (TDC) hisseleri, Evercore ISI’nin veri analitiği şirketinin hedef fiyatını 65 dolardan 58 dolara indirmesinin ardından 13% değer kaybetti. Söz konusu güncelleme, şirketin zayıf 2024 beklentilerinin ardından geldi. Evercore, şirketin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu koruyor. 

⬇️ Lattice Semiconductor (LSCC) yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan dördüncü çeyrek bilançosu ve birinci çeyreğe yönelik zayıf tahminlerinin ardından 7% düştü. Yarı iletken şirketi, yılın ilk çeyreğinde 130 milyon ile 150 milyon dolar aralığında gelir elde etmeyi bekliyor. Bu tahmin, 174 milyon dolarlık analist beklentilerinin oldukça altında. 

⬇️ Arista Network (ANET) hisseleri, şirketin zayıf birinci çeyrek tahminlerinin, beklentileri aşan dördüncü çeyrek rakamlarından daha ağır basmasıyla 6%’nın üzerinde geriledi. Bulut ağ çözümleri sağlayıcısı, dördüncü çeyrekte gelirlerini yıllık bazda 20,8% artışla 1,54 milyar dolara taşıyarak analist beklentilerini aştı. Ancak Arista ilk çeyrek için 62,7%’lik konsensüsün altında, yaklaşık 62%’lik brüt kâr marjı tahmininde bulundu.

Günün Öne Çıkanları: JBLU, ZI, TRIP, TM, TDC, LSCC, ANET

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView