Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: ISRG, SRPT, URBN, GRFS, AGL

January 10, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: ISRG, SRPT, URBN, GRFS, AGL

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Intuitive Surgical (ISRG) tahminlerin üzerinde açıkladığı ön mali 2023 geliri ve güçlü dördüncü çeyrek rakamlarıyla 5%’in üzerinde değer kazandı. Şirket, dördüncü çeyrekte gelirlerinin yıllık bazda 17% artışla 1,93 milyar dolar, mali 2023 gelirinin ise 7,21 milyar dolar olmasını bekliyor. Bu rakamlar, sırasıyla 1,88 milyar dolar ve 7,07 milyar dolarlık konsensüsü aştı. 

⬆️ Sarepta Therapeutics (SRPT) CEO’su Douglas Ingram’ın JPMorgan Sağlık Konferansı’nda yaptığı açıklamalardan destek alarak 16%’nın üzerinde yükseldi. Ingram, şirketin kısa bir süre önce ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin kas bozukluğu tedavisi için geliştirdiği Elevidys’in kullanım senaryolarının genişlediğini söyledi. 

⬆️ PROCEPT BioRobotics (PRCT) hisseleri, şirketin güçlü ön bilanço açıklamasının ardından 15% değer kazandı. Cerrahi robotik ürünleri üreticisi şirket, mali dördüncü çeyrek gelirlerinin 43,3 ile 43,6 milyon dolar aralığında ve mali 2023 gelirinin de 135,9 milyon ile 136,2 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. 

⬆️ Urban Outfitters (URBN) 2023’teki güçlü tatil sezonu satışlarından aldığı destekle 2021’den bu yana en yüksek seviyesine ulaşırken, piyasa öncesinde de yükselişini sürdürdü ve 7% yükseldi. Anthropologie ve Nuuly gibi markalarının ana şirketi, 31 Aralık’ta sona eren iki aylık dönemde net satışlarının yıllık bazda 10% arttığını belirtti. 

⬆️ Ardelyx (ARDX) hisseleri, dün güçlü gelir beklentilerinin ardından son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bugün de yükselişini sürdürdü. Biyofarma şirketi, 2024’te huzursuz bağırsak sendromu ilacı Ibsrela’nın net satışlarından 140 ile 150 milyon dolar aralığında gelir beklediğini açıkladı. 

⬇️ Grifols (GRFS), hedge fonu Gotham City Research’ün İspanyol ilaç şirketinin muhasebe uygulamalarına yönelik şüphe uyandıran iddialarının ardından 2%’nin üzerinde değer kaybetti. Şirket, bu iddiaları redderken hedge fonu mahkemeye vereceğini söyledi. 

⬇️ Extreme Networks (EXTR), 31 Aralık’ta sona eren ikinci çeyrek gelirlerinde düşüş beklediği açıklamalarının ardından 7% düştü. Şirketin önceki tahmin olan 312 milyon ile 327 milyon dolardan aşağı yönlü revize edilen rakamlarına göre bu dönemdeki geliri 294 milyon ile 297 milyon dolar aralığında gelecek. 

Günün Öne Çıkanları: ISRG, SRPT, URBN, GRFS, AGL

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz