Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: INTC, SWKS, BSBR, GPN

Aralık 26, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: INTC, SWKS, BSBR, GPN

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Intel (INTC) hisseleri, şirketin İsrail’de 25 milyar dolarlık bir çip fabrikası inşa etmek için İsrail hükümetinden 3,2 milyar dolar hibe aldığı haberlerinin ardından 2,5% yükseldi. 

⬇️ Skyworks Solutions (SWKS) hisseleri, Mcrae Capital Management’ın 8.333 hisse satarak portföyündeki Skyworks pozisyonunu 80,7% azalttığı gelişmelerinin ardından 4% geriledi. 

⬇️ Banco Santander (BSBR) hisseleri, İspanya’da yerel bir piyasa raporunun hisse geri alımlarını yaklaşık 15% azalttığı gelişmeleriyle 3,7% düştü. 

⬇️ Global Payments (GPN) hisseleri, Vontobel Holdings’in üçüncü çeyrekte 33.940 hisse satarak Global Payment pozisyonunu 74,3% düşürdüğü haberlerinin ardından 4%’e yakın değer kaybetti. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti