Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: IEP, CCO, ZIM, SGML BIDU, XPEV, LI, NIO

January 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: IEP, CCO, ZIM, SGML BIDU, XPEV, LI, NIO

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ ZIM Integrated (ZIM) hisseleri, dün Yemen açıklarında Gibraltar Eagle’a yapılan saldırının ardından 6,2%’lik bir artış yaşadı. CNBC’ye göre Yemen’de Aden’in güneydoğusunda meydana gelen olay, ABD ve İngiltere’nin Kızıldeniz’de gemilere saldıran Yemen’deki isyancılara misilleme yapmasının ardından gerçekleşti.

⬆️ Sigma Lithium (SGML) Çinli elektrikli araç devi BYD’nin (BYDDY) elektrikli araçların önemli bir bileşeni olan bataryaların üretiminde kullanılan lityum segmentini genişletmek için şirketle aktif görüşmeler gerçekleştirdiği gelişmesiyle 1%’in üzerinde yükseldi. 

⬆️ Icahn Enterprises (IEP) Icahn Enterprises Finance ile birlikte, 9.750% getiri oranına sahip ve 2029 yılında vadesi dolacak olan Kıdemli Tahvil arzını tamamladı ve hisse 2% değer kazandı. 

⬆️ Cameco (CCJ) hisseleri Eight Capital’ın CCJ’nin hedef fiyatını 70 Kanada dolarından 80 Kanada dolarına taşıdığı gelişmesinin ardından 1% yükseldi.

⬇️ Çinli elektrikli araç üreticileri XPeng (XPEV), NIO (NIO) ve Li Auto (LI) Avrupalı regülatörlerin söz konusu şirketlere ek ihracat kısıtlamaları uygulamaya hazırlandığı iddialarının ardından sırasıyla 6%, 2% ve 5% düştü. 

⬇️ Baidu (BIDU) hisseleri, Citi analistlerinin şirketin yapay zekâ platformu Ernie’nin Çin ordusuna bağlı bir araştırma laboratuvarı tarafından kullanıldığına ilişkin 12 Ocak tarihli bir habere piyasanın aşırı tepki verdiğini belirtmesine rağmen yaklaşık 4% değer kaybetti.

Günün Öne Çıkanları: IEP, CCO, ZIM, SGML BIDU, XPEV, LI, NIO

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView