Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: IDYA, GRFS, RCM, TSM, INTA

Günün Öne Çıkanları: IDYA, GRFS, RCM, TSM, INTA
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Grifols (GRFS) hisseleri, ilaç şirketinin kurucu ailesi ve varlık yöneticisi Brookfield’in şirketi satın almak ve borsadan çıkarmak için ortak bir devralma teklifi sunduğu haberinin ardından 25% ralli yaptı. Söz konusu hamle, bu yılın başlarında Gotham City Research’ten gelen bir açığa satış saldırısının tetiklediği önemli piyasa değeri kayıplarının ortasında geldi.

⬆️ Ideaya Biosciences (IDYA) hisseleri, şirketin küçük hücreli dışı akciğer kanseri hastaları için geliştirilen tedavisine ilişkin olumlu test sonuçları açıklamasının ardından 22%’ye yakın değer kazandı. Şirketten yapılan açıklamada, “Akciğer kanseri hastalarında önceki testlere göre birden fazla kısmi yanıt ve bir tam yanıt dahil olmak üzere günde bir kez 30 mg’lık genişletme dozunda ön klinik etkinlik ve olumlu güvenlik profili bizi oldukça cesaretlendiriyor.” ifadeleri yer aldı.

⬆️ R1 RCM (RCM) TCP-ASC’nin şirketin elinde bulunmayan hisselerini satın alma teklifini sonuçlandırdığını açıklamasının ardından 13% yükseldi. Söz konusu teklif, New Mountain Capital’dan alınan feragatnamede belirtilen 13,25 dolar seviyesinden daha yüksek bir fiyat için yapıldı.

⬆️ Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM) hisseleri, çip şirketinin yaklaşan bilançosu öncesinde bir dizi yatırım bankasının hedef fiyatlarını yükseltmesinin ardından 4%’e yakın değer kazandı. Morgan Stanley analistleri, TSMC’nin etkili pazarlama stratejisini överken, son tedarik zinciri değerlendirmelerinin şirketin 2025 yılında son teknoloji dökümhane tedarikinin kısıtlı olacağının sinyalini verdiğini gösteriyor. Bu arada JPMorgan analistleri de TSMC’nin bilanço görüşmesi sırasında, özellikle yapay zekâ etkisi ile ilgili olarak iyimser bir gelir görünümü sunmasını bekliyor.

⬇️ Intapp (INTA) Oppenheimer’ın şirkete yönelik olumsuz bir görünüm sunmasıyla 5% geriledi. Analistler,  bulut tabanlı bilişim teknolojileri hizmetleri sağlayıcısının yapay zekâ çağında “daha kapsamlı yapay zekâ modelleri sunmak için daha büyük veri depolarına ve daha iyi etkinliğe” sahip rakipleri nedeniyle daha az savunulabilir bir hendeğe sahip olduğunu söyledi. Bu sebeple Oppenheimer, hissenin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” seviyesine indirdi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView