Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: HQY, CWH, GPCR, GTLB

June 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: HQY, CWH, GPCR, GTLB

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ HealthEquity (HQY) hisseleri, finansal teknoloji şirketinin güçlü ilk çeyrek sonuçlarından aldığı destekle 6%’ya yakın değer kazandı. Şirket, yıllık bazda yaklaşık 18%’lik ciro büyümesi ve 36%’lık düzeltilmiş FAVÖK elde etti. Şirket ayrıca, mali 2024 için 1,16 milyar dolarlık konsensüse kıyasla 1,16 milyar ile 1,18 milyar dolar aralığında gelir ve 2,92 dolarlık konsensüsün üzerinde, 2,93 ile 3,10 dolar aralığında düzeltilmiş hisse başına kâr bekliyor. 

⬆️ Camping World (CWH) üst düzey yönetimden gelen haberlerin ardından 3% yükseldi. Karavan perakendecisi, Başkan Brent Moody’nin 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Başkanlık görevinden istifa ederek 2024 yılı sonunda emekliye ayrılacağını söyledi. CFO Karin Bell de şirketin 31 Aralık 2024’te sona eren yıla ilişkin Form 10-K’sının dosyalanmasının ardından emekli olacak ve Moody ile aynı tarihte CFO’luk görevinden istifa edecek.

⬆️ Strcuture Therapeutics (GPRC) bir kilo kaybı ilacına ilişkin olumlu sonuçlar açıkladı. Biyoteknoloji şirketi, söz konusu deneysel ilacını obezitesi olan ancak tip 2 diyabeti olmayan hastalarda 12 hafta boyunca test etti. Sonuçlara göre oral ilacı alan hastalar plaseboya kıyasla vücut ağırlıklarının 6,9%’unu kaybetti. Şirket hissesi dün 54% ralli yaparak son altı ayın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bugün de 2% arttı.

⬇️ Gitlab (GTLB) hisseleri, şirketin beklentileri aşan bilançosuna rağmen yatırımcıları memnun edememesiyle 4% değer kaybetti. Yazılım şirketi, ilk çerekte satışlarını yıllık bazda 33% artırarak 169,2 milyon dolara taşıdı ve analistlerin 165,9 milyon dolarlık beklentisini geride bıraktı. Ancak şirket kârlılık yolunda başarısız oldu ve 54,9 milyon dolar zarar açıkladı. 

Günün Öne Çıkanları: HQY, CWH, GPCR, GTLB

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView