Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: HPE, CRWD, VIR

June 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: HPE, CRWD, VIR

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Hewlett-Packard Enterprise (HPE) hisseleri, şirketin güçlü bilançosu ve iyimser öngörülerinden aldığı destekle 15% ralli yaptı. Yazılım şirketi, yapay zekâ sunucularına yönelik güçlü taleple mali ikinci çeyrekte 7,20 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 0,42 dolarlık kâr elde etti ve analistlerin 6,82 milyar dolar gelir ve 0,39 dolar kâr beklentisini geride bıraktı. Şirket ayrıca mali üçüncü çeyrek için 7,46 milyar dolarlık konsensüsün üzerinde, 7,4 ile 7,8 milyar dolar aralığında gelir öngördü.

⬆️ CrowdStrike (CRWD) içinde bulunduğumuz çeyrek için öngördüğü güçlü tahminlerin ardından 11% değer kazandı. Siber güvenlik şirketi, 30 Nisan’da sona eren çeyrek dönemde 904 milyon dolarlık analist beklentilerinin oldukça üzerinde, 921 milyon dolar gelir etti. Dahası CrowdStrike, ikinci çeyrek için 954,4 milyon dolarlık Wall Street konsensüsün oldukça üzerinde, 958,3 milyon dolar ile 961,2 milyon dolar aralığında gelir bekliyor.

⬆️ Vir Biotechnology (VIR) kronik hepatit hastalığı için üzerinde çalıştığı bir tedavi için iyimser ön sonuçlar açıkladı. Biyoteknoloji şirketi, kronik hepatit delta için potansiyel tedaviler olarak bilinen tobevibart ve elebsiran ile ilgili Faz 2 SOLSTICE çalışmasının olumlu sonuçlar gösterdiğini belirtti. Şirket hissesi, 6% yükseldi.  

Günün Öne Çıkanları: HPE, CRWD, VIR

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView