Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: HOOD, PATH SE, FUTU, S, BUD

Günün Öne Çıkanları: HOOD, PATH SE, FUTU, S, BUD
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Robinhood (HOOD) şubat ayı performans verilerinden destek alarak 12% yükseldi. Alım-satım platformu, şubatta bir önceki aya göre gözetim altındaki varlıklarda 16%, Şubat 2023’e göre 59%’luk bir artış olduğunu açıkladı. İşlem hacimleri de önemli bir büyüme gösterdi; hisse nominal işlem hacimleri 80,9 milyar dolara, opsiyon sözleşmeleri 119,1 milyon dolara ve kripto nominal işlem hacmi 6,5 milyar dolara ulaşarak bir önceki aya göre sırasıyla 36%, 12% ve 10% artış gösterdi.

⬆️ UiPath (PATH) hisseleri, DA Davidson’ın şirket performansına yönelik güven oyunu artırmasının ardından 8% değer kazandı. Şirketin müşteri tabanını büyüme konusundaki hamlelerini beğenen analistler, şirketin hedef fiyatını 20 dolardan 24 dolara yükseltti ve “NÖTR” notunu korudu. 

⬆️ Sea Limited (SE) güçlü dördüncü çeyrek bilançosunun ardından analistlerin beklentilerini yükseltmesiyle 3% arttı. Teknoloji holdinginin gelirleri, yıllık bazda 5% artışla 3,6 milyar dolara yükselerek konsensüs tahminleri aştı. Şirket bu dönemde de 91 milyon dolar net kâr elde etti. 

⬇️ Futu Holdings (FUTU) hisseleri, dijital varlık yönetimi platformu holdinginin piyasa beklentilerine göre zayıf kalan üç aylık sonuçlarının ardından 10% değer kaybetti. Şirketin dördüncü çeyrek geliri 303,8 milyon dolarla 335 milyon dolara yakın konsensüsü kaçırdı. Aynı dönemde net kâr da 6,3% düşüşle 121,7 milyon dolara düştü. 

⬇️ SentinelOne (S) ağırlıklı olarak beklentileri aştığı bilançosunda, ileriye dönük tahminlerde Wall Street’i memnun edemedi. Siber güvenlik şirketi dördüncü çeyrekte, gelirlerini 38% artışla 174,2 milyon dolar gelir elde etti ve analistlerin 169,4 milyon dolarlık beklentisini aştı. Ancak şirketin içinde bulunduğumuz yıl için öngördüğü 815 milyon dolarlık gelir beklentisi, konsensüsün altında kaldı. Hisse, 9% geriledi. 

⬇️ Anheuser-Busch (BUD), Altria Group’un şirketteki hisselerinin bir kısmını satmaya hazırlandığı haberlerinin ardından 3% düştü. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView