Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: HOOD, CLSK, ARM, KTOS, CART, UPST

Günün Öne Çıkanları: HOOD, CLSK, ARM, KTOS, CART, UPST
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Robinhood (HOOD) hisseleri, finansal hizmetler şirketinin dördüncü çeyrekte aylık aktif sayısında ve ticaret hacminde beklentileri aşmasının ardından 12% yükseldi. Şirket ayrıca 2024 için olumlu tahminler açıkladı.

⬆️ Kripto para madencileri bir kez daha yeşile döndü. Bitcoin’in hafta başında en son iki yıl önce gördüğü seviyelere ulaşmasından faydalanarak yükseldikten sonra hafif bir geri çekilme yaşayan madencilik hisseleri, bugün Bitcoin’in 51 bin dolar seviyesini aşmasıyla yeniden artıda; Coinbase (COIN) 7%, Marathon Digital (MARA) 12%, Riot Platforms (RIOT) 8%, CleanSpark (CLSK) 13% ve MicroStrategy (MSTR) 6% yükseldi. 

⬆️ Kratos Defense & Security (KTOS) hisseleri, savunma sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan şirketi, ABD Askeri Uydu İletişimi için oldukça önem taşıyan Komuta ve Kontrol Sistemi Konsolide (CCS-C) Sürdürme ve Dayanıklılık (C-SAR) programı için bir sözleşme imzaladığı gelişmesiyle 8% değer kazandı. 

⬆️ Arm Holdings (ARM) hisseleri, şirketin geçtiğimiz günlerde açıkladığı güçlü bilançosunun ardından yakaladığı ivmeyi korumasıyla 7% yükseldi. 

⬆️ Zillow Group (Z) dördüncü çeyrekte yüksek miktarda zarar bildirse de konut ve kiralama birimleri gelirlerinde analist beklentilerini aşan rakamlar açıkladı ve 7%’ye yakın yükseldi. Bu dönemde şirketin gelirleri 9% artışla 474 milyon dolara ulaştı ve konsensüsün 24 milyon dolar üzerinde geldi. 

⬇️ Upstart Holdings (UPST) hisseleri, şirketin beklentileri aşan çeyrek dönem sonuçlarına rağmen ileriye dönük tahminlerinin konsensüsün altında kalmasıyla 20% geriledi. Bankalar ve kredi kuruluşlarına hizmet veren yapay zekâ destekli borç platformu, birinci çeyrekte gelirlerinin 125 milyon dolar gelmesini bekliyor. Bu tahmin, analistlerin 151,3 milyon dolarlık beklentisinin oldukça altında. 

⬇️ Maplebear (CART) dördüncü çeyrekte hisse başına kâr beklentilerini aşsa da 803 milyon dolarlık geliriyle 804,7 milyon dolarlık beklentinin altında kaldı ve hisse 3% geriledi. Şirket, işgücünün 7%’si olmak üzere 250 kişinin işine son verileceğini belirtirken, ayrıca COO Asha Sharma’nın da görevinden ayrıldığını açıkladı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView