Airbnb

Günün Öne Çıkanları: HOOD, APP, ORA, DUOL, ARM, ABNB

May 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: HOOD, APP, ORA, DUOL, ARM, ABNB

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Robinhood (HOOD) hisseleri, güçlü ilk çeyrek bilançosundan aldığı destekle 5,5% değer kazandı. Şirket, bu dönemde yıllık bazda 25% artışla 552,7 milyon dolar gelir ve 0,18 dolar hisse başına kâr açıklayarak analist tahminlerini aştı.

⬆️ AppLovin (APP) beklentilerin üzerinde gelen üç aylık sonuçlarının ardından 14,7% yükseldi. İkinci çeyrek için de güçlü beklentiler sunan şirket, yılın ilk çeyreğinde 1,06 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 0,67 dolar kâr bildirerek analistlerin 972,5 milyon dolar gelir üzerinden hisse başına 0,56 dolar kâr beklentisini aştı.

⬆️ Ormat Technologies (ORA) hisseleri, Wall Street tahminlerini aşan finansal sonuçların etkisiyle 3,7% değer kazandı. Şirket, piyasanın 214,5 milyon dolarlık kâr beklentisinin üstünde 224,2 milyon dolar kâr açıkladı. 

⬇️ Duolingo (DUOL) ilk çeyrekte beklentileri aşsa da ikinci çeyrek için zayıf tahminler açıklayarak 12% değer kaybetti. Şirket, gelirlerini yıllık 45% artırarak 167,6 milyon dolara yükseltti ve piyasanın beklentisini aştı. Ancak, şirketin ikinci çeyrek için 176,3 milyon dolar gelir beklemesi, gelir büyümesinde yavaşlamaya işaret etti ve hisse üzerinde baskı oluşturdu.

⬇️ Arm Holdings (ARM) ilk çeyrekte beklentileri aşsa da ikinci çeyrek için zayıf tahminler açıklayarak yaklaşık 9% değer kaybetti. Şirket, ilk çeyrekte 928 milyon dolar gelir üzerinden hisse başına 0,21 dolar kâr elde ederek Wall Street’in beklediğinden daha iyi sonuçlar açıkladı. Ancak şirket, gelecek yıl için 4,03 milyar dolarlık konsensüsün altında, 3,8 ile 4,1 milyar dolar aralığında gelir öngörüyor. 

⬇️ Airbnb (ABNB) hisseleri güçlü ilk çeyrek finansallarına rağmen zayıf öngürler karşısında 8% değer kaybetti. Şirket, gelecek çeyrek için 2,74 milyar dolarlık Wall Street konsensüsünün altında 2,86 ile 2i74 milyar dolar aralığında gelir öngörüyor. 

Günün Öne Çıkanları: HOOD, APP, ORA, DUOL, ARM, ABNB

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView