Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: HIMS, TMDX, PANW, U, WDAY, CARG, FIVN,  

Şubat 27, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: HIMS, TMDX, PANW, U, WDAY, CARG, FIVN,  

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Hims & Hers Health (HIMS) hisseleri, şirketin mali birinci çeyrek için açıkladığı güçlü beklentilerle 20% yükseldi. Tele-sağlık platformu, yılın ilk üç aylık döneminde 267 milyon ile 272 milyon dolar aralığında gelir elde etmeyi bekliyor. Bu aralık konsensüs 252,75 milyon doların oldukça üzerinde. Şirket ayrıca 1,11 milyar dolarlık Wall Street tahminlerine kıyasla 2024 gelirlerinin de 1,17 milyar ile 1,20 milyar dolar aralığında geleceğini öngörüyor. 

⬆️ TransMedics Group (TMDX), 31 Aralık’ta sona eren üç aylık dönem için açıkladığı rakamların ardından 30%’a yakın değer kazandı. Organ nakli alanındaki inovasyonlarıyla bilinen sağlık teknolojileri şirketi, bu dönemde gelirlerini 159% artışla 81,2 milyon dolara taşıyarak rekor kazanç elde etti. Ayrıca 2022’nin son çeyreğindeki 6,7 milyon dolarlık zararına kıyasla şirket geçen yılın son çeyreğinde 4 milyon dolar net kâr elde etti.

⬆️ Palo Alto Networks (PANW) görünüşe göre siyasetçiler arasında da popüler bir isim. ABD eski Temsilciler Meclisi Nancy Pelosi’nin 12 Şubat tarihinde 500 bin ile 1 milyon dolar aralığında değere sahip PANW alım opsiyonları satın aldığı haberlerinin ardından siber güvenlik hissesi 6% yükseldi. 

⬇️ Unity Software (U) hisseleri, yazılım şirketinin karışık dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 14% geriledi. Şirket bilançosunda analistlerin beklentilerinin bir kısmını karşılasa da zayıf tahminler açıkladı. Unity, ilk çeyrek gelirlerinin 536 milyon dolarlık konsensüsün oldukça altında, 425 milyon ile 420 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. Ayrıca 1,76 milyar ile 1,8 milyar dolar aralığındaki tam yıl satış tahmini de analistlerin 2,32 milyar dolarlık beklentisinin de gözle görülür bir şekilde altında kaldı. 

⬇️ CarGurus (CARG) 2023’ün son çeyreğinde analistlerin tahminlerini aşan rakamlar açıkladı ancak içinde bulunduğumuz üç aylık döneme ilişkin zayıf tahminleri hisseye olumsuz yansıdı. Dördüncü çeyrekte 223,1 milyon dolar üzerinden 0,35 dolar hisse başına kâr açıklayan şirket, bu yılın ilk çeyreği için ise 0,31 dolarlık konsensüsün altında, 0,24 ile 0,29 dolarlık hisse başına kâr elde edeceğini öngördü. İkinci el araç şirketi, 12% değer kaybetti.

⬇️ Five9 (FIVN) hisseleri, şirketin, 2029 yılında vadesi dolacak 600 milyon dolarlık dönüştürülebilir kıdemli tahvillerin özel plasmanını planladığı açıklamasının ardından 8% geriledi.  

⬇️ Workday (WDAY) mali 2025 için açıkladığı zayıf beklentilerin etkisiyle 6% düştü. Yazılım şirketi, bu dönem için abonelik gelirinin 7,73 milyar dolar ile 7,78 milyar dolar aralığında olmasını bekliyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView