Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: HIMS, GOTU, PANW, LI, JD

May 21, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: HIMS, GOTU, PANW, LI, JD

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Hims & Hers Health (HIMS) hisseleri, tele-sağlık şirketinin kilo verme tedavilerindeki ilaç paketinin bir parçası olarak GLP-1 enjeksiyonları sunmaya başlayacağı açıklamasının ardından 3% yükseldi. 

⬇️ Gaotu Techedu (GOTU) üç aylık sonuçlarında yıllık bazda artış bildirmesine rağmen 8% değer kaybetti. Çinli eğitim platformu, yılın ilk çeyreğinde gelirlerini 34% artırdı ve ikinci çeyrek için gelirlerinin 32% artmasını beklediğini söyledi. Şirketin önceki tahmini 29,1% seviyesindeydi. 

⬇️ Palo Alto Networks (PANW) konsensüsün üzerinde bir bilanço açıklamasına rağmen ileriye dönük tahminlerini düşürmesinin ardından 7% geriledi. 20 Nisan’da sona eren çeyrek dönemde şirketin gelirleri 15% artışla 1,98 milyar dolara yükseldi ve analistlerin 1,97 milyar dolarlık beklentilerinin hafif üzerinde geldi. 

⬇️ Li Auto (LI) hisseleri, Çinli elektrikli araç üreticisinin tam elektrikli SUV modelinin lansmanını erteleyeceği açıklamasının ardından 4% düştü. CEO ve kurucu Xiang, şirketin konsensüsü kaçırdığı birinci çeyrek bilançosunda, söz konusu araca yönelik erteleme kararının yetersiz şarj istasyonları ve diğer kısıtlamalardan kaynaklandığını söyledi.

⬇️ JD. com (JD) 1 Haziran 2029’da vadesi dolacak 1,5 milyar dolar değerinde dönüştürülebilir kıdemli tahvil ihraç etmeyi planladığını açıklamasının ardından 4% geriledi. Elde edilen net gelir, açık piyasada eşzamanlı geri alım ve ilave A Sınıfı adi hisseler ve/veya Amerikan depo hisseleri için kullanılacak.

Günün Öne Çıkanları: HIMS, GOTU, PANW, LI, JD

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView