Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: GME, ZLAB, TME, FTRE, KVUE

May 13, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: GME, ZLAB, TME, FTRE, KVUE

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ GameStop (GME) hisseleri, şirketin 2021’de Reddit’teki WallStreetBets çılgınlığının merkezindeki Roaring Kitty kullanıcı isimli Keith Gill’in üç yıllık bir aranın ardından yeniden X platformuna dönmesiyle hareketlendi. Reddit’te r/wallstreetbets grubundaki bireysel yatırımcıların koordineli çabalarıyla yönlendirilen bu hareket, GameStop’un hisselerini Ocak 2021’de yeni zirvelere taşımıştı. Şirket hissesi, Gill’in geri dönüşünün ardından 22% ralli yaptı.

⬆️ Zai Lab (ZLAB) güçlü klinik test sonuçlarından aldığı destekle 5% değer kazandı. Çinli biyofarmasötik şirketi, Çin Ulusal Tıbbi Ürünler İdaresi NMPA’nın metastatik ROS1-pozitif küçük hücreli dışı akciğer kanseri olan yetişkin hastaların tedavisi için AUGTYROTM veya repotrectinib için başvurusunu onayladığını açıkladı. Şirket, Bristol Myers Squibb’in (BMY) bir birimi olan Turning Point Therapeutics ile Çin anakarası, Hong Kong, Makao ve Tayvan’da repotrectinib geliştirmek ve ticarileştirmek için özel bir lisans anlaşması yaptığını belirtti.

⬆️ Tencent Music (TME) birinci çeyrek bilançosunun ardından 5% yükseldi. Çinli şirketin müzik aboneliklerinden elde ettiği gelir, bir önceki yıla göre 39,2% artarken, ödeme yapan kullanıcı sayısı da 20,2% yükseldi. Ayrıca TME, ilk çeyrekte 6,8 milyon kullanıcı ekleyerek, ödeme yapan kullanıcı sayısında çeyrek dönem bazında en büyük net artışı elde etti. Bu büyüme, operasyonel verimliliğin artması ve etkin maliyet yönetimi ile desteklenerek, şirketin faaliyet kârında bir önceki yıla göre 41,9%’luk bir artışa yol açtı.

⬇️ Fortrea (FTRE) yıllık bazda düşüş gösteren ilk çeyrek sonuçlarının ardından 4% değer kaybetti. Sözleşmeli araştırma kuruluşunun gelirleri, geçen yılki 693,9 milyon dolardan bu yıl 662,1 milyon dolara geriledi. Öte yandan şirketin net zararı da bir yıl önceki 7,3 milyon dolar seviyesinden 81,6 milyon dolara yükseldi. 

⬇️ Kenvue (KVUE) hisseleri, Johnson & Johnson’ın (JNJ) bölünmüş şirketindeki 182,3 milyon hissesinin tamamını borç karşılığı hisse takasında satacağını açıklamasının ardından 2% geriledi.

Günün Öne Çıkanları: GME, ZLAB, TME, FTRE, KVUE

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView