Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: GME, NVDA, OKLO, CAVA, DELL, SE

May 28, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: GME, NVDA, OKLO, CAVA, DELL, SE

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ GameStop (GME) hisseleri, şirketin 45 milyon hisse satışı yoluyla daha önce açıklanan yaklaşık 933,4 milyon dolarlık hisse arzını tamamladığını duyurmasının ardından yaklaşık 21% ralli yaptı. Şirket elde edilen geliri, satın alma ve yatırımları da içerebilecek genel kurumsal amaçlar için kullanmayı planlıyor. 

⬆️ Oklo (OKLO) geçtiğimiz haftalardaki halka arzının ardından yeni anlaşma haberlerinden aldığı destekle 10% değer kazandı. OpenAI kurucularından Sam Altman’ın desteklediği nükleer enerji girişimi, Wyoming Hyperscalar veri merkezi kampüslerine 100 megavat güç sağlayacağı açıklamasının ardından, şirketin CEO’su Jacob DeWitte yeni anlaşmaların da yolda olduğu müjdesini verdi. 

⬆️ CAVA Group (CAVA), ilk çeyrek bilançosu öncesinde 5%’e yakın yükselerek tüm zamanların en yakın seviyelerine yaklaştı. Restoran zinciri, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 177,2 milyon dolar ve hisse başına 0,03 dolar kâr elde etmişti. Wall Street, şimdi şirketin 245,5 milyon dolar gelir üzerinden hisse başına 0,05 kâr açıklamasını bekliyor. Bu da yıllık bazda gelirlerde 39%, hisse başına kârda da 66%’lık bir artışa işaret ediyor. 

⬆️ Dell Technologies (DELL) hisseleri, şirketin kuruluşlara yapay zekâ altyapısı, çözümleri ve hizmetlerine ölçekli bir şekilde erişmesini sağlayan Dell AI Factory birimini Nvidia çipleriyle genişlettiği haberleriyle 4% değer kazandı. 

⬆️ Nvidia (NVDA) hisseleri, milyarder girişimci Elon Musk’ın bir süper bilgisayar inşa etmeyi planladığını ve bu bilgisayarlarda Nvidia’nın çiplerini kullanacağı açıklamasından aldığı destekle 3%’e yakın yükseldi. The Information’ın Musk’ın mayıs ayında yatırımcılara yaptığı bir sunumdan aktardığına göre tamamlandığında, Nvidia’nın amiral gemisi H100 grafik işlem birimlerine (GPU’lar) bağlı olması beklenen çip grupları, bugün var olan en büyük GPU kümelerinin en az dört katı büyüklüğünde olacak.

⬇️ Sea Limited (SE) hisseleri, Endonezya’nın şirketin alt birimi Shopee’nin antitröst kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle inceleme başlattığı gelişmesinin ardından 6% değer kaybetti. 

Günün Öne Çıkanları: GME, NVDA, OKLO, CAVA, DELL, SE

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView