Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: GME, BB, BRZE, LYFT, DOCU

June 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: GME, BB, BRZE, LYFT, DOCU

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Meme hisseleri, RoaringKitty kullanıcı isimli Keith Gill’in bir YouTube paylaşımıyla yeniden hareketlendi. Gill’in 2020 ve 2021’de kullandığı YouTube kanalında bugün için bir canlı yayın planladı. Canlı yayında Game of Thrones göndermeli bir görselin yer alması, Gill’in mesajının “patlayıcı” olduğunu düşündürerek meme hisselerinin yeniden yükselmesine neden oldu. GameStop (GME) 20%, Koss (KOSS) 2% ve BlackBerry (BB) 1% değer kazandı.

⬆️ Braze (BRZE) hisseleri, bulut şirketinin güçlü birinci çeyrek sonuçları ve tahminlerinden aldığı destekle 15% ralli yaptı. Analist beklentileri aşan bilançosunda şirket, ikinci çeyrek için 139,7 milyon dolarlık konsensüse kıyasla, gelirlerinin 140,5 milyon ile 141,5 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. Şirket, mali 2025 yılı için de 577 ile 581 milyon dolarlık bir gelir tahmininde bulunarak Wall Street’in 574 milyon dolarlık beklentisini de geride bıraktı.

⬆️ Lyft (LYFT) de güçlü beklentilerinden destek alan bir diğer isim oldu. Araç paylaşım şirketi, brüt rezervasyonların 2027’ye kaddar 15% yükseleceğini ve reklamcılık biriminden 400 milyon dolar gelir elde edeceğini öngörüyor. Hisse, 4% yükseldi. 

⬇️ DocuSign (DOCU) beklentilerin üzerinde gelen üç aylık rakamlarına rağmen 8% geriledi. Yazılım şirketi, ikinci çeyrekte 726,5 milyon dolarlık konsensüse kıyasla, gelirlerinin 725 milyon ile 729 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. Şirket ayrıca, mevcut hisse geri alım programını 1 milyar dolar arttırdığını açıkladı. 

Günün Öne Çıkanları: GME, BB, BRZE, LYFT, DOCU

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView