Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: FUFU, SMCI, CLSK, DECK, MSTR, LI, PLTR

Mart 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: FUFU, SMCI, CLSK, DECK, MSTR, LI, PLTR

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ BitFuFu (FUFU) hisseleri, kripto para madenciliği şirketinin özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Arisz Acquisition ile birleşmesini tamamlamasının ardından 93% ralli yaptı. Söz konusu birleşme, BitFuFu’nun bulut madenciliği ve dijital varlık hizmetleri sektöründeki büyümesini hızlandırmayı amaçlayan 74 milyon dolarlık kamu sermayesine özel yatırım (PIPE) ile de destekleniyor.

⬆️ Bitcoin’deki dur durak bilmeyen artış, kripto paralarla ilişkili şirket hisselerinde bir kez daha ralliye yol açtı. Toplam 1,2 trilyon dolarlık piyasa değeriyle kripto para birimlerinin belirleyicisi konumundaki Bitcoin, geçen haftaki ivmesini koruyarak bugün 65 bin doların üzerinde işlem gördü ve en son iki yıl önce görülen 69 bin dolarlık zirvesine oldukça yaklaştı. Bitcoin’deki söz konusu artışla desteklenen CleanSpark (CLSK) 9%, MicroStrategy (MSTR) 8%, Marathon Digital (MARA) 7%, Coinbase (COIN) 6% ve Riot Platforms (RIOT) 5% yükseldi. 

⬆️ Arrowhead Pharmaceuticals (ARWR) hisseleri, şirketin yeni bir satın alma anlaşma hedefi olduğuna ilişkin haberlerle 7% yükseldi. Betaville’den gelen bir açıklamaya göre, Arrowhead hisse başına yaklaşık 45 dolarlık bir ön teklifi reddetti. Söylentilere göre potansiyel alıcı, ABD merkezli bir ilaç şirketi.

⬆️ ⬇️SuperMicro Computer (SMCI) endeks değişikliğinden aldığı destekle değer kazandı. S&P Global’in bir bölümü olan S&P Dow Jones Indices, Palantir Technologies’i (PLTR) S&P 500’den çıkarırken, Super Micro Computer ve ayakkabı tasarımcısı ve dağıtıcısı Deckers Outdoor’u (DECK) bünyesine katacak. Söz konusu değişiklikler, 18 Mart tarihinde yürürlüğe girecek. Söz konusu gelişmeyle SuperMicro 12% ve Deckers 5% yükselirken, Palantir 3% değer kaybetti. 

⬇️ Li Auto (LI) şubat ayında bir önceki aya göre 35% düşüşle 20.251 araç teslim etti ve hisseleri 7% değer kaybetti. Ancak Çinli elektrikli araç üreticisi, özellikle yeni modellerin piyasaya sürülmesi ve teslimatları ile gelecekteki performansı konusunda iyimserliğini koruyor. Şirket mart ayında aylık teslimatlarını 50.000 araca çıkarmayı hedefliyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView