Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: FLYW, AMBA, CPNG, CRDO, IAS, RXRX, URBN

Şubat 28, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: FLYW, AMBA, CPNG, CRDO, IAS, RXRX, URBN

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Flywire (FLYW) güçlü dördüncü çeyrek bilançosundan aldığı destekle 21% ralli yaptı. Küresel ödeme çözümleri şirketinin gelirleri 43% artışla 96,1 milyon dolara yükselirken, düzeltilmiş FAVÖK de bir yıl öncesindeki 1 milyon dolara göre 7,7 milyon dolara fırladı. 

⬆️ Ambarella (AMBA) hisseleri, şirketin kayıplarının analist beklentilerine göre daha yumuşak olmasıyla 10% yükseldi. Şirketin gelirleri yıllık bazda 38,1% düşüşle 51,62 milyon dolara gerileyerek analistlerin 51,55 milyon dolar beklentisinden daha iyi geldi. 

⬆️ Credo Technology (CRDO) mali dördüncü çeyreğinde geçen yıla göre daha iyi rakamlar açıkladı. Şirket, geçen yılın aynı dönemine göre 20% artışla 53,1 milyon dolar gelir üzerinden GAAP dışı 6,3 milyon dolar net kâr elde etti. Şirket ayrıca ilk çeyrekte gelirlerinin 59 milyon ile 62 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. Hisse 9% yükseldi. 

⬆️ Integral Ad Science Holding (IAS) hisseleri, şirketin Wall Stret tahminlerinin altında kalan beklentilerinin ardından 26% dip yaptı. Şirketin gelirleri, 14,4% artışla 134,3 milyon dolara yükselerek 131,3 milyon dolarlık beklentiyi aşsa da geleceğe yönelik karamsar tahminleri daha ağır bastı. Dijital reklamcılar ve kurumsal şirketlere veri desteği sağlayan teknoloji şirketinin ilk çeyrekte 111 milyon ile 113 milyon dolar aralığındaki gelir beklentisi, 119,60 milyon dolarlık konsensüsün oldukça altında kaldı. 

⬇️ Recursion Pharmaceuticals (RXRX) zayıf hisse başına kâr ve gelir rakamlarından darbe aldı. Nvidia destekli sağlık şirketi, dördüncü çeyrekte gelirlerinin 20,4% düşüşle 10,89 milyon dolara gerilediğini açıkladı. Bu gelir, analistlerin 20,35 milyon dolarlık beklentisinin oldukça altında kaldı. Şirket ayrıca bu dönemde 93 milyon dolar net zarar bildirdi. Hisse 9% düştü. 

⬇️ Urban Outfitters (URBN) zayıf dördüncü çeyrek rakamlarının açıklanmasıyla 9% geriledi. Perakende şirketinin 0,69 dolarlık hisse başına kârı, analistlerin 0,73 dolarlık beklentisinin altında kaldı. Şirket bu dönemde 1,49 milyar dolarla konsensüsü aşan bir gelir bildirse de yıllık bazda net satışlarında 7,3%’lük bir düşüş yaşadı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti