Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: FFIV, CLS, SQ, SANM, WHR, PDD

Günün Öne Çıkanları: FFIV, CLS, SQ, SANM, WHR, PDD
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Sanmina (SANM) hisseleri, şirketin mali birinci yıl sonuçları ve 2024 görünümüne ilişkin olumlu rakamların ardından 15% yükseldi. Bilgisayar donanımları için orijinal ekipmanlar üreten şirket, 2024 gelirlerinin 1,82 milyar ile 1,925 milyar dolar aralığında, 1,80 milyar dolarlık konsensüsün üzerinde gelmesini bekliyor. 

⬆️ F5 (FFIV) ikinci çeyrek gelir tahminin Wall Street beklentilerinin üzerinde gelmesinin ardından 10% değer kazandı. Bulut ve güvenlik hizmetleri sunan şirket, ikinci çeyrek gelirlerinin analistlerin 675 milyon dolarlık beklentisinin üzerinde, 675 milyon ile 695 milyon dolar aralığında geleceğini tahmin etti. 

⬆️ Celestica (CLS) hisseleri, kuruluşlar için tasarım, donanım ve tedarik zinciri çözümleri sunan şirketin 2023’ün dördüncü çeyreğine yönelik güçlü bilançosuyla 9%’a yakın yükseldi. Şirket gelirleri, yıllık bazda 5% artışla 2,14 milyar dolara yükselirken, hisse başına kâr da 2022’nin son çeyreğindeki 0,35 dolardan 0,70 dolara ulaştı. 

⬆️ Block (SQ) hisseleri, BTIG Research’ün şirket notunu “AL” seviyesine taşımasının ardından 2%’ye yakın yükseldi. Şirket hissesinin 84 dolar seviyesindeki hedef fiyatını koruyan analistler, yönetimin güçlü odağıyla şirketin büyüme patikasının “cazip bir yatırım fırsatı” sunduğunu belirtti.

⬇️ PDD Holdings (PDD) hisseleri, ABD ve Çin gerilimlerinin artabileceğine dair endişelerin yeniden gün yüzüne çıkmasıyla 5% düştü. Washington Post’un haberine göre eski Başkan Donald Trump, danışmanlarıyla gelecek seçimleri kazanması halinde Çin’den ithal edilen tüm mallara 60% vergi uygulanma olasılığını görüşüyor. 

⬇️ Whirlpool (WGR) hisseleri, şirketin yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan bilançosunun ardından 4% geriledi. Ev aletleri üreticisi şirket, 2024 satışlarının 16,9 milyar dolar gelmesini beklediğini açıkladı ancak bu tahmin, analistlerin 17,67 milyar dolarlık beklentisinin altında kaldı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView