Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: FDX, VSTO, WHR, WOR, APTV

Günün Öne Çıkanları: FDX, VSTO, WHR, WOR, APTV
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Whirlpool (WHR), Alman mühendislik devi Bosch Group’un ABD’li ev eşyaları üreticisini satın almak için bir teklif vermeye hazırlandığı haberlerinin ardından 19% ralli yaptı. Konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklar, Bosch’un Whirlpool’a olası bir teklif vermek üzere potansiyel danışmanlarla görüştüğünü söyledi. 

⬆️ FedEx (FDX) hisseleri, Wall Street beklentilerinin üzerinde gelen mali dördüncü çeyrek sonuçlarının ardından 14% değer kazandı. ABD’li taşımacılık devi bu dönemde 22,1 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 5,41 dolar düzeltilmiş kâr elde etti. Analistler, 22,07 milyar dolar gelir ve 5,35 dolar kâr bekliyordu. 

⬆️ Vista Outdoor (VSTO) da bir diğer satın alma teklifinin hedefi oldu. Spor ve dış giyim şirketinin hisseleri, MNC Capital Partners’ın şirkete sunduğu satın alma teklifini hisse başına 39,50 dolardan 42 dolara veya toplamda 3,2 milyar dolara yükselttiği haberlerinin ardından 8% yükseldi. 

⬇️ Worthington Enterprises (WOR) hisseleri, metal imalat şirketinin beklentileri kaçırdığı mali dördüncü çeyrek bilançosu sonrası 7% değer kaybetti. Şirket gelirleri bu dönemde 359,9 milyon dolarlık konsensüsün altında, yıllık 13,6% düşüşle 318,8 milyon dolara geriledi. Ayrıca geçen yılın aynı döneminde 50,1 milyon dolar net kâr açıklayan şirket, bu yıl 31,5 milyon dolar zarar ettiğini söyledi. 

⬇️ Aptiv (APTV) Piper Sandler’ın, Volkswagen ve Rivian anlaşması sonrası gelen not düşürme kararından olumsuz etkilendi. Piper Sandler, “İlk bakışta, bu ortaklığın Aptiv ile ilgisi yokmuş gibi görünebilir ancak analizimize göre, ortaklığın amacı APTV’nin yatırım durumu için bir uyarı işaretidir.” diyerek şirketin “NÖTR” notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine düşürdü. Şirket hissesi, 6% geriledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView