Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: ERIC, UNH, LHX, EURN, LYV, MT

April 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: ERIC, UNH, LHX, EURN, LYV, MT

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Ericsson (ERIC) hisseleri, İsveçli telekomünikasyon şirketinin birinci çeyrekte beklentileri aşan bilançosunun ardından 8% değer kazandı. Şirket 4,9 milyar dolar üzerinden hisse başına 0,07 dolar kâr elde etti. Gelirler, analistlerin 5,25 milyar dolarlık beklentisinin altında kalsa da kâr 0,03 dolarlık beklentiyi aştı. 

⬆️ UnitedHealth (UNH) son dönemlerdeki siber saldırıların ardından güçlü bilançosundan destek buldu. Sağlık devi, birinci çeyrekte gelirlerini yıllık bazda 9% artışla 99,8 milyar dolara taşıyarak analistlerin 99,3 milyar dolarlık beklentisini aştı. Hisse, 6% yükseldi. 

⬆️ L3Harris Technologies (LHX) ABD Ordusu tarafından Geliştirilmiş Gece Görüş Gözlüğü – Binoküler (ENVG-B) üretimine devam etmek üzere 256 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamasının ardından 3%’e yakın yükseldi. 

⬆️ Euronav (EURN) hisseleri, Belçikalı nakliye devinin gemi taşımacılığı kolunu Anglo-Eastern Univan Group’a satacağı haberlerinin ardından 2% arttı. Yönetim kurulu üyelerinin onayına tabi olan anlaşma kapsamında Anglo-Eastern, Euronav’ın gemi taşımacılığı faaliyetlerinin sorumluluğunu üstlenecek.  

⬇️ Live Nation Entertainment (LYV) Adalet Bakanlığı’nın önümüzdeki ay konser organizatörüne karşı bir antitröst davası açmaya hazırlandığı haberinin ardından yaklaşık 7% değer kaybetti. Wall Street Journal tarafından dün yayınlanan bir habere göre düzenleyici kurum, Live Nation’ın hakim konumunu canlı etkinliklerin biletlenmesinde rekabeti bastıracak şekilde kullandığını iddia ediyor.

⬇️ ArcelorMittal (MT) hisseleri, Deutsche Bank’ın çelik devinin notunu düşürmesinin ardından 6% geriledi. Deutsche Bank analistleri, Ancak Çin’deki zayıf endüstriyel faaliyetlerin hem çelik hem de demir cevheri sektörleri üzerinde baskı oluşturmaya devam etmesiyle birlikte, grubun stratejik pazarlarının çoğunda talebin durgun olduğuna işaret ettiğini belirterek, şirketin “AL” notunu “TUT” seviyesine düşürdü. 

Günün Öne Çıkanları: ERIC, UNH, LHX, EURN, LYV, MT

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView