Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: DYN, EXK, WIX, JCI, LI

May 20, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: DYN, EXK, WIX, JCI, LI

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Dyne Therapeutics (DYN) hisseleri, şirketin bir kas hastalığının tedavisi için gerçekleştirdiği klinik testlere ilişkin olumlu sonuçlar açıklamasının ardından 25% ralli yaptı. Kas hastalıkları özelinde tedaviler üzerine çalışan Dyne, miyotonik distrofi tip 1 (DM1) hastalarında devam eden faz 2 testlerinde umut verici sonuçlar elde ettiğini söyledi. 

⬆️ Wix (WIX) güçlü bilançosu ve tahminlerinden aldığı destekle 7% değer kazandı. Bulut tabanlı web geliştirme hizmetleri sağlayan teknoloji şirketi, tam yıl satış beklentisini 1,79 ile 1,82 milyar dolar aralığına yükseltti. Şirket ayrıca satışların ikinci çeyrekte 16% yükseleceğini öngörürken, serbest nakit akışının da 26% artmasını bekliyor. 

⬆️ Johnson Controls (JCI) aktivist yatırımcı Elliott Investment Management’ın şirkette 1 milyar dolar değerinde pozisyon aldığı gelişmesiyle 5%’in üzerinde yükseldi. 

⬆️ Altın ve gümüş fiyatlarında geçen haftadan bu yana süregelen ralli, madencilik hisselerine olumlu yansıdı. Buenaventura Mining (BVN) 6%, Endeavour Silver (EXK), Platinum Group Metals (PLG) 5% ve Gato Silver (GATO) 4% yükseldi. 

⬇️ Li Auto (LI) hisseleri, şirketin yıllık bazda artış gösterse de konsensüsün altında gelen bilançosunun ardından 4% geriledi. Satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre 36%, teslimatlarını da 53% artıran şirket, ikinci çeyrekte ise teslimatlarının 105 bin ile 110 bin aralığında gelmesini bekliyor. 

Günün Öne Çıkanları: DYN, EXK, WIX, JCI, LI

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView