Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: DUOL, DJT, RYAAY, NOK, EFX, SNV

April 18, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: DUOL, DJT, RYAAY, NOK, EFX, SNV

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Duolingo (DUOL), S&P 500 MidCap 400 endeksinde Cable One’ın (CABO) yerini alacağı haberlerinin ardından 7% yükseldi. 22 Nisan’da gerçekleşecek değişimin ardından Cable One da S&P 500 SmallCap 600 endeksinde listelenmeye başlayacak. 

⬆️ Ryanair (RYAAY) temmuz ayı ortasına kadar 40 yeni Boeing uçağı ile filosunu genişleteceği açıklamasının ardından 4% değer kazandı. Şirket haziran ayı sonuna kadar 35 uçağın, temmuz ayının ilk iki haftasında ise beş uçağın daha gelmesini öngörüyor. 

⬆️ Trump Media & Technology Group (DJT) hisseleri, dünkü kapanışta gördüğü 15%’lik artışını koruyarak bugün 3% yükseldi. Bu hareket, şirketin sosyal medya platformu Truth Social’a benzer bir canlı TV yayın platformu başlattığını duyurmasının ardından görülen düşüşün ardından geldi. 

⬆️ Nokia (NOK) ilk çeyrekte kârını beklentilerin altında artısa da ikinci çeyrekte daha güçlü bir görünüm beklediği açıklamasının ardından 3%’e yakın yükseldi. CEO Pekka Lundmark gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu yıl mobil RAN (radyo erişim ağı) pazarı için hâlâ zayıf bir yıl olacak ama yıl içinde kademeli olarak toparlanmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

⬇️ Equifax (EFX) içinde bulunduğumuz üç aylık dönem için Wall Street beklentilerinin altında kalan zayıf rakamlar açıkladı. Şirket, ikinci çeyrekte gelirlerinin 1,41 milyar ile 1,43 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. Bu tahmin, 1,44 milyar dolarlık Wall Street konsensüsünün altında geldi. Ayrıca şirketin 1,65 dolar ile 1,75 dolar aralığındaki hisse başına kâr tahmini de 1,87 dolarlık beklentiyi karşılayamadı. Hisse, 9% değer kaybetti. 

⬇️ Synovus Financial (SNV) hisseleri, şirketin zayıf ilk çeyrek bilançosunun ardından 7% geriledi. Şirket bu dönemde 547,63 milyon dolarlık beklentilerin altında, 537,73 milyon dolar gelir açıkladı. Finansal hizmetler şirketi ayrıca 149,60 milyon dolarlık beklentinin çok altında, 114,8 milyon dolarlık net kâr açıkladı. 

Günün Öne Çıkanları: DUOL, DJT, RYAAY, NOK, EFX, SNV

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView