Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: DNUT, SGML, SLP

April 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: DNUT, SGML, SLP

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Krispy Kreme (DNUT), Piper Sandler’dan aldığı güven oyunun ardından 5% değer kazandı. Yatırım şirketi, donut hamur işleriyle ünlü gıda şirketinin “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 14 dolardan 20 dolara taşıdı. 

⬆️ Sigma Lithium (SGML) hisseleri, şirket CEO’sunun lityum fiyatları mevcut seviyelerdeyken şirketi satma planı olmadığını belirtmesinin ardından 4%’ün üzerinde değer kazandı. Ana işi Brezilya’nın Grota do Cirilo bölgesindeki sert kaya lityum projesi olan Vancouver merkezli şirket, yaklaşık bir yıl önce potansiyel alıcıları araştırmaya başlamıştı ancak CEO Ana Cabral-Gardner şu anda odak noktasının operasyonları genişletmek olduğunu söyledi ve “Bu fiyatlarla satış yapmayacağız.” dedi. 

⬇️ Simulations Plus (SLP) hisseleri, şirketin dün mali ikinci çeyrekte beklentileri aşan güçlü bilançosuyla yükselmesinin ardından bugünkü kâr toplama faaliyetleriyle 5% geriledi. İlaç keşfi ve geliştirilmesi için biyosimülasyon alanında faaliyet gösteren Simulations Plus, 16%’lık güçlü bir gelir artışının yanı sıra; yazılım ve hizmet segmentlerinin her ikisi de güçlü bir performans sergiledi ve hizmet segmenti gelirlerinde 27%’lik kayda değer bir artış gördü.

Günün Öne Çıkanları: DNUT, SGML, SLP

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView