Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: DJT, SEDG, EPAC, POOL

Günün Öne Çıkanları: DJT, SEDG, EPAC, POOL
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Trump Media & Technology Group (DJT) hisseleri, önemli bir yeni finansman kaynağına işaret eden hisse senedi varantlarının kullanılmasından destek alarak, dünkü 21%’lik rallisini bugün 8% yükselerek sürdürüyor. Şirketin 20 Haziran ve 21 Haziran’da kullandığı hisse senedi varantlarından 69,4 milyon dolardan fazla nakit gelir elde etmesi bekleniyor. Şirket, tüm varantların nakit olarak kullanılması halinde 247 milyon dolara kadar kazanç elde edeceğini söylemişti.

⬇️ SolarEdge Technologies (SEDG), şirketin 2029 vadeli dönüştürülebilir kıdemli tahvil ihracı yoluyla 300 milyon dolarlık özel bir teklif sunması ve müşterilerinden birinin Bölüm 7 iflas başvurusunda bulunduğunu açıklamasının ardından 16% değer kaybetti.

⬇️ Pool (POOL) hisseleri, yüzme ekipmanları ve ürünleri şirketinin zayıf talep sebebiyle bu yıla yönelik beklentilerini gözle görülür şekilde düşürmesinin ardından 10% geriledi. Şirket, 2024 yılı için hisse başına kâr beklentisini önceki tahmin olan 13,19 ile 14,19 dolar aralığından 11,04 ile 11,44 dolar aralığına düşürdü. Şirket, ayrıca tüm yıl satışlarının 6,5% düşmesini beklediğini ve havuz üniteleri biriminde bu yıl 15% ile 20% düşüş öngördüğünü açıkladı.

⬇️ Enerpac Tool Group (EPAC) hisseleri, hidrolik alet üreticisinin çeyrek dönem satışlarının yumuşayan taleple düştüğünü ve tüm yıl organik gelir artışının 2% ile 3%’e gerilediğini açıklamasının ardından 9% düştü. Gelirler, mali üçüncü çeyrekte bir önceki yıla göre 3,8% düşerek 150,4 milyon dolara geriledi ve 153 milyon dolarlık konsensüs tahminini kaçırdı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView