Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: DECK, ROST, NTES, WDAY, INTU

May 24, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: DECK, ROST, NTES, WDAY, INTU

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Deckers Outdoors (DEC) hisseleri, ayakkabı ve günlük giyim perakendecisinin beklentileri aşan mali dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 8% değer kazandı. Şirket bu dönemde 959,8 milyon dolar gelir üzerinden hisse başına 4,95 dolar düzeltilmiş kâr elde etti. Deckers böylece analistlerin 885,4 milyon dolar gelir ve 2,90 dolarlık kâr beklentisini gözle görülür bir biçimde geride bıraktı. 

⬆️ Ross Stores (ROST) da bilançosundan destek alarak yükselen bir diğer isim oldu. ABD’li ucuz mağaza zinciri, ilk çeyrekte beklentileri aşmanın yanı sıra mali 2024 yılı için beklentilerini yükseltti. Şirket, tüm yıl için 5,56 dolar seviyesindeki hisse başına kâr beklentisini 5,79 dolar ile 5,98 dolar aralığına yükseltti. Bu aralık, analistlerin 5,94 dolar seviyesindeki konsensüsünün üzerinde geldi. Hisse, 7% yükseldi. 

⬇️ Workday (WDAY), ilk çeyrek için güçlü sonuçlar açıklasa da mali 2025 yılı için öngörülerini düşürmesinin ardından 12% değer kaybetti. Bulut şirketi, yılın ilk üç ayında 1,99 milyar dolar gelir ve hisse başına 1,74 dolar düzeltilmiş kâr elde etti ancak mali 2025 için abonelik geliri tahminini 7,70 milyar ile 7,72 milyar dolar aralığına düşürdü. Bu aralık, şirketin önceki tahmini olan 7,72 milyar ile 7,77 milyar dolar aralığı ve 7,76 milyar dolarlık konsensüsün oldukça altında kaldı. 

⬇️ Intuit (INTU) hisseleri, yazılım şirketinin mali dördüncü çeyrek için açıkladığı zayıf tahminlerden darbe alarak 6% geriledi. Intuit, mali dördüncü çeyrekte Wall Street beklentilerini geride bıraktı ancak şirketin bir sonraki çeyrek dönem için öngördüğü 1,80 dolar ile 1,85 dolar aralığındaki hisse başına kâr aralığı, 1,92 dolarlık konsensüsün altında kaldı. 

⬇️ NetEase (NTES) de beklentileri karşılayamayan bilançosuyla 4%’e yakın düştü. Çin’in popüler internet ve oyun hizmetleri sağlayıcısının gelirleri, bu dönemde analist tahminlerine paralel olarak 3,7 milyar dolar olsa da 1,43 dolarlık hisse başına kârı, 1,74 dolarlık konsensüsü karşılayamadı. 

Günün Öne Çıkanları: DECK, ROST, NTES, WDAY, INTU

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView