Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: CVNA, IREN, TXG, LZ

Günün Öne Çıkanları: CVNA, IREN, TXG, LZ
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Iris Energy (IREN) Bernstein’ın Bitcoin madencilerine yönelik iyimserleşmesinden destek aldı ve 5% değer kazandı. Bernstein, Bitcoin madencisi şirketin güç erişiminin, yapay zekâ veri merkezlerini güçlendirerek yeni yapay zekâ bulut altyapısı kurarak ve hatta yapay zekâ bulut sağlayıcılarına varlık satışı yaparak güç şebekelerinden elde ettikleri verimi en üst düzeye çıkarma fırsatları sunduğuna inanıyor. Bu katalizörler karşısında Bernstein, hisseyi “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuyla izlemeye başladı. 

⬆️ Carvana (CVNA) hisseleri, ikinci el araç şirketinin Needham’dan aldığı güven oyuyla 5%’e yakın değer kazandı. Needham, şirketin “TUT” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve Wall Street’in en yüksek seviyesi olmak üzere 160 dolar değerinde bir hedef fiyat belirledi. Analistler, Carvana’nın dijital öncelikli müşteri deneyiminden ve “yeterince kullanılmayan” fiziksel ayak izinden yararlanarak birim satışlarını ve sektör payını artıracağına inanıyor. 

⬇️ LegalZoom (LZ) ikinci çeyrek beklentilerini ve 2024 için düzeltilmiş FAVÖK görünümünü yinelemesine rağmen, 2024 mali yılı gelir ve nakit akışı görünümünü düşürmesinin ardından 27% dip yaptı. Hukuk teknolojisi şirketi, önceki 700 milyon ile 720 milyon dolar aralığındaki 2024 mali yılı gelirini şimdi 675 milyon ile 685 milyon dolar aralığına düşürdü. Şirket 85 milyon ile 95 milyon dolar görünümüne kıyasla, aynı dönemde 75 milyon ile 85 milyon dolar aralığında serbest nakit akışı bekliyor. LegalZoom ayrıca Yönetim Kurulu Başkanı Jeffrey Stibel’i de CEO olarak atadı.

⬇️ 10x Genomics (TXG) hisseleri, rakip gen dizilimi ekipmanı üreticisi Illumina’nın (ILMN) tek hücreli sekanslama numune hazırlama kitleri sunan Fluent BioSciences’ı satın alacağı haberlerinden olumsuz etkilendi ve 12% değer kaybetti. Ayrıca Deutshce Bank da hissenin “AL” notunu “TUT” seviyesine düşürdü.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView