Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: CVNA, ASPN, XPEV, DASH, FSLY, ETSY

May 2, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: CVNA, ASPN, XPEV, DASH, FSLY, ETSY

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Carvana (CVNA) hisseleri, ikinci el araç şirketinin güçlü ilk çeyrek bilançosunun ardından 37% ralli yaptı. Şirket, bu dönemde envanter sıkıntıları ve pazarlama harcamalarındaki düşüşe rağmen yıllık bazda 16% artışla 91 bin 878 adet araç sattığını açıkladı. 

⬆️ Aspen Aerogels (ASPN) de bilançosundan destek alan bir diğer şirket oldu. Yalıtım ürünleri şirketi, 0,13 dolarlık zarar beklentisine karşılık ilk çeyrekte 0,01 dolar kâr elde etti. Hisse, 27% değer kazandı.

⬆️ Upwork (UPWK) hisseleri, serbest çalışma platformunun beklentileri aşan bilançosundan aldığı destekle 8% yükseldi. Şirket ilk çeyrekte 190,9 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 0,22 dolar kâr elde etti. Analistler, 186,14 milyon dolar gelir ve 0,18 dolar kâr bekliyordu.

⬆️ Çinli elektrikli araç üreticileri, güçlü nisan ayı teslimat rakamlarının ardından güne artıda başladı. Xpeng (XPEV) ve NIO (NIO), mart ayındaki yüksek rakamların ardından nisan ayında da bu artış ivmesini koruyarak 6%’nın üzerinde değer kazandı. Li Auto (LI) ise rekor mart teslimatlarının ardından rakiplerine göre hafif düşük rakamlar açıkladı ancak yine de teslimatlarını artırarak 4% yükseldi. 

⬇️ Fastly (FSLY) karışık birinci çeyrek bilançosu ve zayıf tahminlerinin ardından 33% dip yaptı. Bulut bilişim şirketi, ikinci çeyrek için analistlerin 140,4 milyon dolarlık beklentisinin oldukça altında, 130 milyon ile 134 milyon dolar aralığında gelir öngördü. 

⬇️ Freshworks (FRSH) hisseleri, yazılım şirketinin CEO’sunun görevden ayrıldığı gelişmesinin ardından 28% geriledi. Girish Mathrubootham, CEO görevini Dennis Woodside’e devredip yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna oturacak.                     

⬇️ Etsy (ETSY) birinci çeyrekte Wall Street beklentilerini kaçırdı ve 14% değer kaybetti. Şirketin 646 milyon dolarlık gelirleri ağırlıklı olarak beklentilere paralel gelmiş olsa da 63 milyon dolarlık net kâr, 67,39 milyon dolarlık konsensüsü kaçırdı. 

⬇️ DoorDash (DASH) hisseleri, şirketin güçlü gelir artışı, teslimat rakamları ve rekor FAVÖK seviyesine rağmen 13% düştü. Gelirler yıllık bazda 23% arttı ve düzeltilmiş FAVÖK 371 milyon dolar ile bir önceki çeyrekteki 204 milyon doların çok üzerinde gerçekleşti.  

Günün Öne Çıkanları: CVNA, ASPN, XPEV, DASH, FSLY, ETSY

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView