Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: CRWD, RKBL, GDDY, NFLX

January 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: CRWD, RKBL, GDDY, NFLX

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Crowdstrike (CRWD) hisseleri, Morgan Stanley’nin şirket hissesinin notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltmesinin ardından 2% yükseldi. Yatırım bankası, CrowdStrike’ın artan talep görünümünü beğendiğini ve umut verici bir yapay zekâ platformuna sahip olduğunu söyledi.

⬆️ Rocket Lab USA (RKLB) Deutsche Bank’ın şirket hissesinin notunu “AL” seviyesine yükseltmesinin ardından 2%’ye yakın değer kazandı. Analistler, Rocket Lab’ın uydular geliştirmek için hükümetle yaptığı anlaşmaların ardından iyimserliğin arttığını belirtti.  

⬇️ GoDaddy (GDDY) hisseleri, Piper Sandler’ın hisseyi 2024 için en iyi seçim olarak adlandırarak notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltmesiyle 1,5% yükseldi. 

⬇️ Netflix (NFLX) Citi’nin şirket hissesinin “AL” notunu “TUT” seviyesine düşürmesiyle 2%’ye yakın geriledi. Banka, Wall Street’in Netflix için yüksek beklentilere sahip olduğunu ancak video streaming devinin karşı karşıya kaldığı potansiyel riskler sebebiyle bu gelir tahminlerinin fazla yüksek olabileceği uyarısını yaptı. 

Günün Öne Çıkanları: CRWD, RKBL, GDDY, NFLX

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, CNBC