Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: COST, PLTR, OKTA

January 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: COST, PLTR, OKTA

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Costco Wholesale (COST) hisseleri, şirketin aralık ayı satışlarının e-ticaret segmentinden aldığı destekle yıllık bazda 9,9% artarak 26,15 milyar dolara ulaştığı açıklamasının ardından 1%’e yakın yükseldi. 

⬇️ Palantir Technologies (PLTR), Jefferies’in şirket notunu yapay zekâ avantajının kısa vadede abartıldığı ve hissenin “sürdürüemez değerleme seviyelerine” yükseldiği açıklamasıyla “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” seviyesine düşürmesinin arıdından 4%’ün üzerinde geriledi.  

⬇️ Okta (OKTA), Jefferies’in siber güvenlik şirketinin notunu “AL” seviyesinden “TUT”a düşürmesinin ardından 2% düştü. Şirket, son zamanlarda görülen güvenlik ihlallerinin hisse üzerindeki baskıyı artırdığını belirtti. 

Günün Öne Çıkanları: COST, PLTR, OKTA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, CNBC