Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: COIN, MSTR, GOGL, LI, AAPL

January 2, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: COIN, MSTR, GOGL, LI, AAPL

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Kripto para madenciliği hisseleri, Bitcoin’den destek alarak yılın ilk işlem gününe artıda başladı. Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) çok yakında onaylanacağı beklentilerindeki artışla kripto para birimlerinin belirleyicisi bugün 45 bin dolar seviyesinin üzerinde işlem gördü. Bitcoin’deki bu olumlu hava madencilik hisselerine de olumlu yansıdı ve Coinbase (COIN) 6%, MicroStrategy (MSTR) 9%, Riot Platforms (RIOT) 11%, CleanSpark (CLSK) ve Marathon Digital (MARA) 14%, HIVE Digital (HIVE) 13%, Terawulf (WULF) 22% ve Bit Digital (BTBT) 15% yükseldi. 

⬆️ Golden Ocean Group (GOGL) hisseleri, şirketin CEO koltuğunda geçici görev yapan Lars-Christian Svensen’i 1 Ocak itibariyle yeni CEO olarak atadığı açıklamasıyla 4% yükseldi. 

⬇️ Apple (AAPL), Barclays’in iPhone üreticisinin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine düşürmesinin ardından 2%’ye yakın değer kaybetti. Ayrıca analist Tim Long’un 160 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, hissenin 17% değer kaybedebileceğini ima ediyor. 

⬇️ Li Auto (LI) hisseleri, şirketin aralık ayında 50 bin 353 araç teslim ederek teslimatlarını aylık bazda 22,7%, yıllık bazda da 137,1% artırdığı açıklamasına rağmen 4% geriledi. 

Günün Öne Çıkanları: COIN, MSTR, GOGL, LI, AAPL

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, Seeking Alpha