Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: COIN, MSTR, ETRN, BILI, ASE, OCUL

Günün Öne Çıkanları: COIN, MSTR, ETRN, BILI, ASE, OCUL
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Kripto paralarla ilişkili hisseler, piyasa değeri bakımından piyasanın lideri Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla haftaya yeşilde başladı. Toplam 1,4 trilyon dolarlık piyasa değeriyle Bitcoin, son 24 saatte 2,55% değer kazanarak bugün TSİ 13.30’da 71 bin doların üzerinden işlem gördü. Bitcoin’in yanı sıra Ether gibi diğer kripto para birimleri de yükseldi. Söz konusu rekorun ardından Coinbase (COIN) 7%, MicroStrategy (MSTR) 7%, Riot Blockchain (RIOT) 5%, Marathon Digital (MARA) 6%, CleanSpark (CLSK) 6%, Cipher Mining (CIFR) 6%, Hive Blockchain (HIVE) 4% ve Hut 8 Mining (HUT) 4% yükseldi. 

⬆️ Equitrans Midstream (ETRN) hisseleri, doğalgaz şirketinin 5,5 milyar dolarlık bir anlaşmayla eski sahibi EQT (EQT) ile birleşeceği açıklamalarının ardından 9% değer kazandı. 

⬆️ Bilibili (BILI) JPMorgan’dan aldığı destekle 7%’nin üzerinde yükseldi. JPMorgan, Çinli oyun şirketinin “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “NÖTR” seviyesine yükseltti ve 11 dolarlık bir hedef fiyat belirledi. Yatırım bankasına göre piyasa beklentileri artık şirketin 2024 için büyüme hedeflerine daha uyumlu ve bu da risk/ödül dengesini daha tutarlı bir hale getiriyor.

⬇️ Ocular Therapeutix (OCUL) beklentilerin yüksek olduğu dördüncü çeyrek bilançosu öncesinde 12% değer kaybetti. Geçmişe bakıldığında şirket, son iki yılda konsensüsü 13% oranında aşan hisse başına kâr ve 25% aşan gelir bildirmişti.

⬇️ ASE Technology (ASX) hisseleri, Tayvanlı yarı iletken montajı şirketinin şubat gelirlerinde yıllık bazda 4,3% düşüş gördüğü açıklamalarının ardından 2% geriledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView