Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: COHR, LI, VRNS, JD, NTES, SYM, FMC, TSLA

Şubat 6, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: COHR, LI, VRNS, JD, NTES, SYM, FMC, TSLA

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Piyasa öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Coherent (COHR) hisseleri, teknoloji şirketinin yıllık bazda hisse başına kârında düşüş görmesine rağmen analist beklentilerini aşmasıyla 10% yükseldi. Aralık 2023’te sona eren üç aylık dönemde şirket 1,13 milyar dolar gelir üzerinde 0,95 dolar hisse başına kâr elde etti. Analistlerin gelir ve hisse başına kâr beklentileri sırasıyla 1,12 milyar dolar ve 0,23 dolardı. 

⬆️ Li Auto (LI) Deutsche Bank’ın Çinli otomobil şirketinin notunu “AL” seviyesine ve hedef fiyatını da 45 dolara taşımasıyla 8% değer kazandı. Banka, kasım ayının sonundan bu yana 32% değer kaybeden şirketin “sağlam ürün hattıyla gelecek çeyrek dönemler için cazip bir şekilde konumlandığını” belirtiyor. 

⬆️ Varonis Systems (VRNS) dördüncü çeyreğe yönelik güçlü gelir rakamlarının ardından 7% yükseldi. Kısa bir süre önce Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) sistemine geçen yazılım şirketi, geçen yılın son çeyrek döneminde gelirlerini 8% artışla 154,1 milyon dolara taşıdı ve 54,3 milyon dolar serbest nakit akışı elde etti. 

⬆️ Çin’in önde gelen şirket hisseleri, Pekin’in zor durumdaki piyasaları için açıkladığı yeni önlemlerden destek alarak değer kazandı. Çin’in menkul kıymetler düzenleyicisinden gelen bir dizi duyuru ve Çin devlet fonu Central Huijin Investment’ın borsa yatırım fonlarına yatırım kapsamını genişlettiğini açıklaması, borsalara olumlu yansıdı. JD (JD) 5%; NetEase (NTES), PDD Holdings (PDD) ve Miniso Group (MNSO) 4%’ün üzerinde, Alibaba (BABA) ise 3% yükseldi. 

⬇️ Symbotic (SYM) hisseleri, Walmart destekli depo otomasyonu şirketinin Wall Street beklentilerinin altında tahminler açıklamasının ardından 18% geriledi. LSEG verilerine göre Symbotic, analistlerin 28,1 milyon dolarlık ortalama tahminine kıyasla, mart ayında sona eren çeyrekte 12 milyon ile 15 milyon dolar arasında düzeltilmiş gelir öngörüyor.

⬇️ FMC (FMC) dördüncü çeyrekte yıllık bazda 29% düşüşle 1,15 milyar dolar, 2023 genelinde ise 23% düşüşle 4,49 milyar dolar gelir elde etti. Kimyasal ürün üreticisini düzeltilmiş hisse başına kârı da dördüncü çeyrekte yıllık bazda 55% düşüşle 1,07 dolara, 2023’te ise 49% düşüşle 3,78 dolara geriledi. Şirket hissesi 14% değer kaybetti.

⬇️ Tesla (TSLA) hisseleri, Alman yazılım şirketi SAP’ın (SAP) elektrikli araç devinden araç alımlarını durduracağı haberlerinin ardından 3%’e yakın geriledi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti