Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: CNS, MSTR, RIOT, SHOP, LI, ARM

April 19, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: CNS, MSTR, RIOT, SHOP, LI, ARM

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Cohen & Steers (CNS), birinci çeyrek bilançosunda karışık sonuçlar açıklasa da yatırımcısını memnun etmeyi başardı. Yatırım yönetimi şirketi, ilk çeyrekte yıllık bazda gelirlerinin 122,9 milyon dolara, hisse başına kârının da 0,70 dolara gerilediğini açıkladı. Ancak şirket faaliyet marjını 35,5%’e yükseltti ve yönetim altındaki toplam varlıklarının 96%’sının karşılaştırma ölçütlerinin üzerinde performans göstermesiyle güçlü bir performans sergiledi. Hisse, 5% değer kazandı. 

⬆️ Shopify (SHOP) hisseleri, e-ticaret şirketinin Morgan Stanley’den aldığı güven oyunun ardından 3%’e yakın yükseldi. Banka, şirketin notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltirken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 74 dolardan 85 dolara yükseltti. Analistler, Shopify’ın yukarı yönlü hisse kazanımlarının, tüketici harcama beklentilerinin yumuşamasına rağmen şirketin büyümesinin dayanıklılığına olan güveni desteklediğini söylüyor.

⬆️ Kripto para mandecileri, bir kez daha Bitcoin’deki hareketten olumlu etki gördü. Ortadoğu’da İsrail’in İran’a yanıt olarak karşı saldırı haberinin ardından 60 bin doların altına inen Bitcoin, hızla toparlandı ve TSİ 14.30’da 3% artışla 64 bin dolardan işlem gördü. Söz konusu artışa paralel MicroStrategy (MSTR) ve CleanSpark (CLSK) 3% ve Riot Platforms (RIOT) 2% değer kazandı. 

⬇️ Li Auto (LI) dün yeni aracını tanıttı ancak piyasalardan umduğu tepkiyi alamadı. Morgan Stanley, şirketin dün duyurduğu L6 aracının “bir sürpriz olmadığını” ve yerel rakiplerinden daha düşük fiyatlandırılmadığını söyledi. Hisse 6% değer kaybetti. 

⬇️ Netflix (NFLX) hisseleri, üç aylık sonuçlarını açıkladığı bilançosunda zayıf tahminlerinin ardından 5% geriledi. Şirket gelir beklentilerini aşmasının yanı sıra abonelik sayısını gözle görülür şekilde artırdı ancak içinde bulunduğumuz çeyrek için ılımlı öngörülerde bulundu.

⬇️ Arm (ARM) Exane BNP Paribas’ın şirket notunu “NÖTR” seviyesine indirmesinin ardından 3%’e yakın düştü. Çip devindeki söz konusu düşüş, hafta başında zayıf rakamlar ve öngörüler açıklayan ASML Holding (ASML) bilançosundan bu yana devam ediyor. 

Günün Öne Çıkanları: CNS, MSTR, RIOT, SHOP, LI, ARM

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView