Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: CHX, ROIV, ARRY, VERV, PVH, GE, HUM

Nisan 2, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: CHX, ROIV, ARRY, VERV, PVH, GE, HUM

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ ChampionX (CHX) hisseleri, rakibi petrol sahası hizmetleri şirketi SLB (SLB) tarafından 7,75 milyar dolara satın alınacağı haberlerinin ardından 10% yükseldi. 

⬆️ Roviant Sciences (ROIV), biyoteknoloji şirketinin S&P 500 MidCap 400 endeksinde Sunrun’ın (SUN) yerini alacağı gelişmesiyle 7% değer kazandı. 

⬆️ Array Technologies (ARRY) Barclays’ten aldığı güven oyuyla 2% arttı. Barclays analisti Christine Cho, yeniden yükselişe geçmeye hazırlandığı beklentisiyle enerji şirketinin notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 18 dolara taşıdı. 

⬇️ Verve Therapeutics (VERV), ilacı alan bir hastada karaciğer enzimlerinin yükselmesi ve trombosit seviyelerinin düşmesinin ardından yüksek kolesterol için yakından izlenen gen düzenleme tedavisinin testlerine ara verdiğini duyurdu. Hisse, 36% değer kaybetti.

⬇️ PVH (PVH) hisseleri, ABD’li giyim şirketinin beklentileri aşsa da geçen yılın aynı dönemine göre zayıf kalan dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 21% geriledi. Şirketin net kârı 3,72 dolarla analistlerin 3,53 dolarlık beklentisinin üzerinde gelirken, gelirler ise 2,49 milyar dolarla geçen yılın aynı dönemine göre sabit kaldı.

⬇️ General Electric (GE) hisseleri, elektrik devinin üç bağımsız şirkete bölünme sürecini tamamlamasının ardından 19% düştü. Şirketin enerji yan kuruluşu GE Vernova, bugün New York Borsası’nda “GEV” sembolü ile işlem görmeye başladı. GE Aerospace de bağımsız bir şirket olarak faaliyete geçiyor ve klasik “GE” sembolünü kullanmaya devam edecek. 

⬇️ Humana (HUM), Medicare & Medicaid Services Merkezlerinin (CMS) Medicare Advantage planlarına yapılan federal ödemelerin ocak ayında ana hatlarıyla belirtilen ilk teklifle eşleşeceğini ve artan medikal maliyetlerin ortasında sağlık sigortacılarının kâr marjlarını etkili bir şekilde azaltacağını açıklamasının ardından yaklaşık 10% değer kaybetti. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView