Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: CHWY, TEM, SPR

Günün Öne Çıkanları: CHWY, TEM, SPR
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Chewy (CHWY) hisseleri, internetin mizah aracı “meme” hisselerine yönelik sempatisi ile tanınan Roaring Kitty rumuzlu Keith Gill’in Chewy’de 6,6% pozisyon aldığı haberlerinin ardından 16% ralli yaptı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan bu belgeler, Gill’in X platformunda kriptik bir köpek fotoğrafı paylaşmasından günler sonra geldi.

⬆️ Tempus AI (TEM) SoftBank ile kurulan ortak sağlık girişiminin ardından 7% değer kazandı. Japon teknoloji yatırımcısı SoftBank Group, Tempus AI ile kurulan ortak girişimde kişisel medikal verileri yapay zekâ ile analiz ederek tedavi önerileri sunmayı amaçlıyor. 

⬇️ Spirit Aerosystems (SPT) hisseleri, Boeing’in (BA) şirketi 4,7 milyar dolara resmen satın alacağı haberlerinin ardından 4% yükseldi. Boeing’in güvenlik ve kalite kontrolünü geliştireceğini söylediği anlaşma kapsamında şirket, Spirit için Boeing hissesi olarak hisse başına 37,25 dolar ödeyecek.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView