Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: CHWY, DKS, ANF, BHVN

May 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: CHWY, DKS, ANF, BHVN

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Chewy (CHWY) hisseleri, evcil hayvan mamaları alanında öne çıkan perakendecinin mali ilk çeyrekte analist beklentilerini aşan bilançosunun ardından 14% ralli yaptı. Şirket, bu dönemde 2,88 milyar dolar üzerinden hisse başına 0,31 dolar kâr elde etti. Wall Street konsensüsü, 2,86 milyar dolar gelir ile 0,27 dolar kârdı. 

⬆️ Dick’s Sporting Goods (DKS), tüketicilerin spor ayakkabılar ve spor giyime daha fazla harcama yapmasıyla güçlü üç aylık sonuçlar açıkladı ve hisse 7% yükseldi. Spor perakendecisinin gelirleri, ilk çeyrekte 3,02 milyar dolar geldi ve analistlerin 2,94 milyar dolarlık beklentilerini geride bıraktı. Ayrıca şirketin 3,30 dolarlık hisse başına kârı da 2,95 dolarlık konsensüsün üzerinde geldi. 

⬇️ Abercrombie & Fitch (ANF) de beklentileri aşan bilançosundan aldığı destekle değer kazanan bir diğer isim oldu. Perakendeci ilk çeyrekte 963 milyon dolarlık konsensüsün üzerinde, yıllık bazda 22% artışla 1,02 milyar dolar gelir elde etti. Ayrıca şirket, 113,9 milyon dolar veya hisse başına 2,14 dolarlık kârıyla tarihinin en güçlü ilk çeyrek kârını elde etti. Hisse, 4% değer kazandı.

⬇️ Biohaven Pharmaceuticals (BHVN) yeni bir deneysel ilaç türünün, insan gönüllüler üzerinde yapılan erken aşama bir çalışmada hastalığa neden olan bir bağışıklık molekülünün seviyelerini 37%’ye kadar düşürdüğünü söyledi. Ancak şirketin “olumlu” olarak nitelendirdiği bu sonuç yatırımcı beklentilerinin altında kaldı ve hisse 27% değer kaybetti. 

Günün Öne Çıkanları: CHWY, DKS, ANF, BHVN

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView