Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: CGNX, LNTH, TME, DLO, MSTR

Günün Öne Çıkanları: CGNX, LNTH, TME, DLO, MSTR
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Cognex (CGNX) hisseleri, yazılım ve sensör sistemleri geliştiricisinin UBS’ten aldığı güven oyuyla 4%’e yakın değer kazandı. Şirketin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıyan ve 42 dolarlık hedef fiyatını 54 dolara yükselten UBS analistleri, Cognex’i “yüksek kaliteli büyümeye ucuz bir fiyattan olarak sahip olmak için eşsiz bir fırsat” görüyor.

⬆️ Lantheus Holdings (LNTH) mali birinci çeyrek bilançosunda Wall Street beklentilerini aşan rakamlar açıkladı. Medikal teknolojiler şirketinin 1,47 dolarlık hisse başına kârı, 1,29 dolarlık konsensüsü aştı. Ayrıca şirketin gelirleri de geçen yılki 208,88 milyon dolara kıyasla bu çeyrekte 300 milyon doları aştı. Şirket hissesi, 3% yükseldi. 

⬆️ Tencent Music (TME) hisseleri, Çinli şirketin güçlü bilançosuyla 2%’ye yakın yükseldi. Şirket gelirleri, geçen yıla göre 7% düşse de 957 milyon dolarla 932 milyon dolarlık analist beklentilerini aştı. Dördüncü çeyrekte şirketin ücretli müzik abone sayısı 20,6% artarken, online müzik hizmeti gelirleri 41% artışla 697 milyon dolara ulaştı.   

⬆️ DLocal (DLO) analistleri hayal kırıklığına uğratan bilançosunun ardından 13% geriledi. Ödeme platformu şirketinin 178 milyon dolarlık geliri, analistlerin 173,8 milyon dolarlık beklentisini aşsa da 0,10 dolarlık hisse başına kârı 0,15 dolarlık konsensüsün altında kaldı. 

⬇️ Kripto para birimleriyle ilişkili hisseler, bir kez daha Bitcoin’deki düşüşten olumsuz etkilendi. Toplam 1,2 trilyon dolarlık piyasa değeriyle kripto para birimlerinin en değerli ismi Bitcoin, geçtiğimiz haftalardaki rekor artışlarının ardından son 24 saatte 6% değer kaybederek 63 bin doların hafif üzerinde seyretti. Söz konusu düşüşün ardından MicroStrategy (MSTR) 10%, CleanSpark (CLSK) ve Coinbase (COIN) 6%, Riot Blockchain (RIOT) 4% ve Robinhood (HOOD) 3% geriledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView