Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: CFLT, OSCR, MPWR, AZN, COIN, MARA

February 8, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: CFLT, OSCR, MPWR, AZN, COIN, MARA

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Confluent (CFLT) hisseleri,  şirketin beklentileri aşan dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 27%’ye yakın yükseldi. Yazılım şirketi, bu dönemde 0,09 dolarlık hisse başına kârıyla 0,05 dolar konsensüsün üzerinde bir rakam açıkladı. Şirketin 213 milyon dolarlık geliri de 205,3 milyon dolarlık beklentinin üzerinde geldi.

⬆️ Oscar Health (OSCR) analist tahminlerinin altında açıkladığı zararın ardından 23% değer kazandı. Sağlık sigortası şirketinin dördüncü çeyrek zararı 0,66 dolarla 0,72 dolarlık zarar beklentisinin altında geldi.

⬆️ Monolithic Power Systems (MPWR), güç kontrolü modülleri ve yapay zekâ uygulamalarında kullanılan diğer donanım ürünlerine yönelik yüksek taleple içinde bulunduğumuz çeyrek dönem için güçlü rakamlar açıkladı. Şirket, ilk çeyrek gelirlerinin 437 milyon ile 457 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. Bu aralık, analistlerin 430,8 milyon dolarlık belentisinin oldukça üzerinde geldi. Böylece şirket hissesi 8% yükseldi. 

⬆️ Kripto para hisseleri, Bitcoin’deki hareketlenmeden destek bularak artıda seyretti. Toplam 879,5 milyar dolarlık piyasa hacmiyle kripto para birimlerinin belirleyicisi konumundaki Bitcoin bugün 44 bin doları aşarak kritik 45 bin dolar seviyesine yaklaştı. Bu hareketten destek bulan Marathon Digital (MARA) 5%, Terawulf (WULF) 4% ve Riot Blockchain (RIOT) 4% ve Coinbase (COIN) ve MicroStrategy (MSTR) 3%, yükseldi. 

⬇️ AstraZeneca (AZN) hisseleri, şirketin güçlü öngörülerine rağmen kârının dördüncü çeyrekte beklentinin altında kalmasıyla 7%’ye yakın değer kaybetti. İlaç devinin gelirleri yıllık bazda 45,8 milyar dolara ulaşırken, 1,45 dolarlık hisse başına kârı analist beklentilerinin 3% altında kaldı. 

⬇️ Rapid7 (RPD) hisseleri, siber güvenlik şirketinin l2024 için açıkladığı zayıf tahminlere paralel 7% değer kaybetti. 31 Aralık’ta sona eren üç aylık dönemde şirket 205,3 milyon dolar gelir üzerinden 0,72 dolar düzeltilmiş hisse başına kâr elde etti. Ancak şirketin mali 2023 için öngördüğü 203 milyon ile 205 milyon dolar aralığındaki gelir tahmini, analistlerin 870,8 milyon dolarlık beklentisinin oldukça altında kaldı. 

Günün Öne Çıkanları: CFLT, OSCR, MPWR, AZN, COIN, MARA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView