Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: CC, RDDT, RH, SNOW, GCT

Mart 28, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: CC, RDDT, RH, SNOW, GCT

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬇️ Chemours (CC) hisseleri, kimyasal üreticisinin iki kez ertelenen yıllık bilançosunu nihayet yayımlanmasıyla 8% değer kaybetti. Şirket bilançosunda dördüncü çeyrek 2023 için daha az bir zarar gösterdiğini ve iç incelemesinin mali raporlamada “önemli zayıflıklar” bulduğunu açıkladıktan sonra satışlar hızlandı.

⬇️ Reddit (RDDT) halka arz rallisi ile adından sık sık söz ettirirken dün bir araştırma şirketi olan Hedgeye’ın şirket hisselerini kısa pozisyon (short) açmak için tavsiye etmesi RDDT hisselerinde 5% gerilemeye neden oldu.

⬆️ RH (RH) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek bilançosu piyasa beklentisinin altında kalsa da iyimser 2024 beklentileriyle 9% değer kazandı. RH, 2024’te öngördüğü gelir artışı sayesinde ev dekorasyonu segmentinin daha performans göstereceğine işaret etti.

⬆️ Snowflake (SNOW) CEO’su Sridhar Ramaswamy, dün seans kapanışı sonrasında şirketin 31.542 adet hissesini 5 milyon dolar bedel ile satın aldığını açıkladı. Hisseler, bu hamleden sonra 3% yükseldi.

⬆️ GigaCloud (GCT) hisseleri, 15 Mart’ta şirketin Wall Street tahminlerini fazlasıyla aşan sonuçlar bildirmesiyle 20%’den fazla yükselmişti. Ancak sonrasında şirketin paylaştığı basın bülteni, bu finansal sonuçların “denetlenmemiş” olduğunu belirtmişti. Bu açıklama sonrasında geri çekilen GCT hisselerinde dün şirketin denetlenmiş bilançosunun paylaşılmasıyla 9%‘dan fazla yükseliş izleniyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti