Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: CALM, PLAY, PARA, FLNC, INTC, STLA

Nisan 3, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: CALM, PLAY, PARA, FLNC, INTC, STLA

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Cal-Maine Foods (CALM) hisseleri, dünyanın en büyük yumurta üreticisinin güçlü mali üçüncü çeyrek sonuçlarının ardından 8%’in üzerinde değer kazandı. Şirket, yıllık satış hacminin 3,2% artışla 300,8 milyona ulaştığını açıklarken, gelirler de beklenenden daha az düştü. 

⬆️ Dave & Buster’s Entertainment (PLAY), Wall Street beklentilerinin altında kalan rakamlar açıklamasına rağmen 6% yükseldi. ABD’li restoran zinciri, önümüzdeki yıllarda 1 milyar dolarlık düzeltilmiş FAVÖK elde etme taahhüdünü yineledi. CEO Chris Morris, 2024 mali yılının “15 yeni yurtiçi mağazanın daha açılması, maliyet verimliliğine odaklanmaya devam edilmesi ve düzeltilmiş FAVÖK marjının iyileştirilmesi ile şirket için dönüştürücü bir yıl olacağını” söyledi.

⬆️ Paramount Global (PARA), potansiyel bir satın alma anlaşmasına bir adım daha yaklaştı. Görüşmeler hakkında bilgi sahibi dört kişiye göre, Hollywood’un en ünlü film stüdyolarından birinin yanı sıra CBS ve Nickelodeon gibi kablolu yayın ağlarına ev sahipliği yapan Paramount, potansiyel bir anlaşma için medya şirketi Skydance ile özel görüşmelere girmeyi değerlendiriyor. Söz konusu gelişmenin ardından hisse 5% yükseldi. 

⬆️ Fluence Energy (FLNC) hisseleri, Almanya’daki bir bölgesel konseyin iletim sistemi operatörü (TSO) TransnetBW’nin sistem entegratörü Fluence tarafından sağlanacak 250MW Grid Booster BESS projesi için onay vermesinin ardından 3% arttı.

⬇️ Intel (INTC) yarı iletken üretim biriminde açıkladığı 7 milyar dolarlık zararın ardından 5%’e yakın değer kaybetti. Yatırımcılara yaptığı bir sunum sırasında CEO Pat Gelsinger, 2024’ün şirketin çip üretim işi için en kötü işletme zararı yılı olacağını ve yaklaşık 2027’ye kadar işletme bazında bir kırılma beklediğini söyledi. 

⬇️ Stellantis (STLA) hisseleri, JPMorgan’ın otomobil üreticisinin satışlarında ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine kıyasla %10’luk bir düşüş öngörmesinin ardından 3%’e yakın geriledi. Yatırım bankası, bir önceki yıla kıyasla satılan araç sayısında 6%’lık bir azalma, daha az elverişli bir coğrafi satış dağılımı, değişmeyen fiyatlar ve çeyrek için döviz kurlarından kaynaklanan 4%’lük negatif bir etki beklendiğini belirtti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView